Hij is getrouwd met Everdina Petronella van Hogendorp.
Zij zijn getrouwd op 8 november 1761 te 's-Gravenhage, hij was toen 36 jaar oud.
Kind(eren):
François Cornelis van Aerssen (7 augustus 1725 - 26 december 1793), heer van Sommelsdijck, Ooltjesplaat, Bommel en Craaijenstein, was de zoon van http://nl.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_van_Aerssen_van_Sommelsdijck">François van Aerssen. Hij was van 1744 tot 1770 directeur van de http://nl.wikipedia.org/wiki/Soci%C3%ABteit_van_Suriname">Sociëteit van Suriname, en bewindhebber van de http://nl.wikipedia.org/wiki/VOC-Kamer_Rotterdam">VOC-Kamer te Rotterdam en de http://nl.wikipedia.org/wiki/West-Indische_Compagnie">West-Indische Compagnie; kapitein ter Zee en kolonel van de gardes, schout-bij-nacht van Holland en West-Friesland; http://nl.wikipedia.org/wiki/Landdrost">drost van Gorinchem, lid van de ridderschap en edelen van Holland en West-Friesland en generaal-majoor en commandant van een regiment infanterie.
In 1740 stierf zijn vader; rond 27 juni 1741 was de erfenis geregeld en werd hij heer van http://nl.wikipedia.org/wiki/Sommelsdijk">Sommelsdijck.In 1742 correspondeerde de tweede man inSuriname, Philippe Le Chambrier, later de stiefvader van http://nl.wikipedia.org/wiki/Pierre-Alexandre_Du_Peyrou">Pierre-Alexandre Du Peyrou achter de rug vangouverneur http://nl.wikipedia.org/wiki/Jan_Jacob_Mauricius">Jan Jacob Mauricius met de erfgenamen van François van Aerssen en de directeuren van de Socië;teit van Suriname over de bouw van fort http://nl.wikipedia.org/wiki/Nieuw-Amsterdam_(Suriname)">Nieuw-Amsterdam.
Door de planters werd jaarlijks voor 4 miljoen gulden aan koffie, suiker, cacao en katoen geëxporteerd. Elk jaar voeren dertig schepen naar Suriname.
In 1770 verkocht hij voor 700.000 gulden zijn aandeel in de Sociëteit aan de stad Amsterdam. De WIC eiste 1/6 van het belang op van de familie Van Aerssen, maar daar is door directeuren niet op ingegaan.
In 1772 werd hij benoemd tot kolonel in het http://nl.wikipedia.org/wiki/Staatse_leger">Staatse leger. In http://nl.wikipedia.org/wiki/1784">1784 was hij aanspreekpunt in de http://nl.wikipedia.org/wiki/Raad_van_State_(Nederland)">Raad van State.
* -1770 : Aandeelhouder Societeit van Suriname
* 1744-1770 : Directeur Societeit van Suriname
* 1772 : Kolonel in het Staatsleger
* 1784 : aanspreekpunt in Raad van State
* Heer van Chatillon en Bernìeres
* 1692-1740 : Heer van de Plaat
* Heer van Den Bommel
* 1692-1740 : Heer van Spijk
* Heer van Crayensteyn
* 1740 : Heer van Sommelsdijk
======documentatie
* http://nl.wikipedia.org/wiki/Francois_Cornelis_van_Aerssen_van_Sommelsdijck
Francois Cornelis van Aerssen | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1761 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Everdina Petronella van Hogendorp | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.