Stamboom familie De la Mar, De Lamaar, De Lamar, De la Mare » Casper Bertus "Nap" de la Mar (1888-1961)

Persoonlijke gegevens Casper Bertus "Nap" de la Mar 

  • Roepnaam is Nap.
  • Hij is geboren op 14 oktober 1888 in Arnhem.
    geb 1888 of 1889
  • Registratie van geboorte op 15 oktober 1888.Bron 1
  • Beroepen:
    • beroepsmilitair Indië.
      op latere leeftijd in Bronbeek
    • fortwachter.
  • Woonachtig in het jaar 1947: Spieringweg 613, Haarlemmermeer.
  • Hij is overleden in het jaar 1961 in Velp, hij was toen 72 jaar oud.
  • Hij is begraven in Velp.
  • Een kind van Caspar Bertus de la Mar en Derkjen ten Broek
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 juli 2005.

Gezin van Casper Bertus "Nap" de la Mar

(1) Hij is getrouwd met Hendrika Catharina Heijhoff.

Zij zijn getrouwd op 11 januari 1922 te Arnhem, hij was toen 33 jaar oud.Bron 2

Was de laatste 3 jaar van zijn leven (na Bronbeek) opnieuw gehuwd

Op de huwelijksakte staat: wettiging 1 kind

Kind(eren):

  1. Hendrik de la Mar  1917-1958


(2) Hij is getrouwd met Hermine Muis.

Zij zijn getrouwd op 6 augustus 1958 te De Steeg, hij was toen 69 jaar oud.


Notities over Casper Bertus "Nap" de la Mar

Nap verhuisde in 1934 naar de Haarlemmermeer. Om die reden heb ik de tak waarvan hij stamvader is de Haarlemmermeer-tak genoemd.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Casper Bertus "Nap" de la Mar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Casper Bertus "Nap" de la Mar

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Casper Bertus de la Mar

Klaas ten Broek
± 1822-????
Beertje van Triest
± 1822-????

Casper Bertus de la Mar
1888-1961

(1) 1922
(2) 1958

Hermine Muis
1894-1965


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. akte 1306
    2. burgelijke stand Arnhem 12

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 oktober 1888 lag rond de 8,5 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
      • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
      • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
      • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
      • 8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
      • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • De temperatuur op 6 augustus 1958 lag tussen 8,6 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (27%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
      • 3 februari » Oprichting van de Benelux. Het verdrag tussen België, Nederland en Luxemburg werd getekend in Den Haag.
      • 5 februari » Nasser wordt president van de Verenigde Arabische Republiek.
      • 29 mei » Het Ullevi-stadion in Göteborg, Zweden wordt geopend.
      • 2 augustus » Opening van het Ulrich-Haberland-Stadion, een voetbalstadion in de Duitse stad Leverkusen.
      • 14 augustus » KLM-vlucht 607-E van Amsterdam naar New York stort ten westen van Ierland in de Atlantische oceaan. Alle 99 inzittenden komen om.
      • 31 oktober » Definitief einde Gooische Stoomtram.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De la Mar


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ad de la Mar, "Stamboom familie De la Mar, De Lamaar, De Lamar, De la Mare", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-la-mar/I1340.php : benaderd 6 maart 2026), "Casper Bertus "Nap" de la Mar (1888-1961)".