Getuigen bij de geboorteaangifte van Hilligje Schonewille waren Harm Padding, oud 68 jaar en Johannes Padding Harmszoon, oud 30 jaar, blokkenmakers wonende te Hoogeveen.
Hiligje is geboren in Hollandscheveld, wijk A, huis nummer 175.
Tijdstip: 11:00
Het overlijden van Hilligje Schonewille werd aangegeven door Abraham ten Heuvel, oud 76 jaar, arbeider en Jan van der Linden, oud 24 jaar, kantoorbediende, beiden wonende te Hoogeveen.
Hilligje is overleden ten huize van haar schoonzoon Dirk ten Heuvel, zoon van de eerste aangever, en haar dochter Annigje Profijt Noord C 227 te Hoogeveen.
In Emmen, de woonplaats van Hilligje, werd ambtshalve een overlijdensakte opgemaakt op 21 februari 1911. Akte nr. 59.
(1) Zij is getrouwd met Pieter Profijt.
Zij zijn getrouwd op 16 oktober 1869 te Hoogeveen, Drente, Nederland, zij was toen 23 jaar oud.Bron 3
Het voorgenomen huwelijk van Pieter Profijt en Hilligje Schonewille werd afgekondigd op 3 en 10 oktober 1869.Ze zijn in de kerk getrouwd op 1 oktober 1869 te Hoogeveen, Drente, Nederland, zij was toen 23 jaar oud.Bron 4
De wederzijdse ouders waren aanwezig en gaven hun toestemming tot het aangaan van dit huwelijk.
Getuigen waren Petrus Alexander Braaksma, oud 58 jaar, policiebediende, Jan Roelofs Klomp, oud 49 jaar, veldwachter, Willem Kuipers, oud 33 jaar, kantoorbediende en Antonie Eldert van der Wel, oud 32 jaar, allen te Hoogeveen woonachtig.
Het bruidspaar verklaarde dat van hen een kind (Stoffer) geboren was, hetwelk zij bij deze als echt erkennen en wettigen
De moeder van de bruidegom verklaarde niet te kunnen tekenen als hebbende zulks niet geleerd.
Aangezien Pieter nog in militaire dienst was had hij ook toestemming nodig van zijn commandant.
. Order.
Krachtens autorisatie van het Ministerie van Oorlog van den 16e September 1869 ?. 77P, verleent de ondergeteekende Kolonel Kommandant van het Regiment Veld Artillerie, mits deze toestemming tot het aangaan van een huwelijk aan Pieter Profijt, milicien van de ligting 1866, met Hilligje Stoffers Schonewille.
Arnhem, den 18e September 1869
De Kolonel voornoemd
(get.) onleesbaar
Kind(eren):
(2) Zij is getrouwd met Albert Kleine.
Zij zijn getrouwd op 28 februari 1900 te Hoogeveen, Drente, Nederland, zij was toen 53 jaar oud.Bron 5
Het voorgenomen huwelijk van Albert Kleine en Hilligje Schonewille werd afgekondigd op ..........
Getuigen waren Gerrit Houwer, oud 61 jaar, concierge van het gemeentehuis, Samson Godfried Hijmanszoon, oud 58 jaar, Jacob Dermois, oud 26 jaar en Willem Loos Booersma jr., deze drie kantoorbedienden, allen wonende te Hoogeveen.
Albert en Hilligje hadden een verklaring van onvermogen:
. CERTIFICAAT VAN ONVERMOGEN.
De BURGEMEESTER der gemeente Hoogeveen certificeert op de getuigenis van Lute Lunshof, van beroep dienaar van politie, wonende te Hoogeveen en van Harm van der Weide, van beroep arbeider, wonende te Hoogeveen, dat de personen van Albert Kleine, arbeider en Hilligje Schonewille, van beroep zonder, beide wonende te Hoogeveen, onvermogend zijn om de kosten der acten, bewijzen en schrifturen benoodigd tot het voltrekken van een wettig huwelijk te kunnen betalen.
Hoogeveen, den 13 Februari 1900.
De getuigen De Burgemeester voornoemd
L.Lunshof J.Pottinga
H.v.d.Weide
Hilligje Schonewille | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 1869 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pieter Profijt | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1900 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Albert Kleine | ||||||||||||||||||||||||||||||||||