Stamboom De Klark » Gerrit Hendrik Nijland (1867-1948)

Persoonlijke gegevens Gerrit Hendrik Nijland 


Gezin van Gerrit Hendrik Nijland

(1) Hij is getrouwd met Hendrika Goggen.

Zij zijn getrouwd op 12 februari 1892 te Borne, Overijssel, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bron 6


(2) Hij is getrouwd met Maria Hendrika Geertruida Kaales.

Zij zijn getrouwd op 7 juni 1907 te Borne, Overijssel, Nederland, hij was toen 40 jaar oud.Bron 7

Het voorgenomen huwelijk van Gerrit Hendrik Nijland en Maria Hendrika Geertruida Wagner werd afgekondigd te Borne en Amsterdam op 26 mei en 2 juni 1907.

Kind(eren):

  1. Annie Nijland  1914-1997


Notities over Gerrit Hendrik Nijland

NATIONALE MILITIE.
PROVINCIE OVERIJSSEL.
De Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel verklaart, dat aan Gerrit Hendrik Nijland, geboren te Holten op 22 April 1867, zoon van Arend Jan en van Arendina ten Berge bij de loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1887 voor de gemeente Borne is ten deel gevallen nr. 35 en dat hij op 10 Mei 1887 is ingelijfd en op 9 Mei 1899 uit den dienst is ontslagen, uithoofde van geëindigden diensttijd.
ZWOLLE, den 24 Mei 1907.
De Commissaris der Koningin voornoemd,
Lijcklama
Geen signalement.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Hendrik Nijland?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Hendrik Nijland

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Hendrik Nijland

Gerrit Hendrik Nijland
1867-1948

(1) 1892
(2) 1907
Annie Nijland
1914-1997

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geboorteakte gemeente Holten. Akte nr. 33.
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. Overlijdensakte gemeente Groenlo.Akte nr. 22.
  5. Overlijdensakte.
  6. Huwelijksakte gemeente Borne. Akte nr. 3. (Genlias).
  7. Huwelijksakte gemeente Borne. Akte nr. 14. (Genlias).

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 april 1867 lag rond de 11,8 °C. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 maart » Om tien uur 's ochtends wordt de aankoop van Alaska (Alaska purchase) gesloten. Later dat jaar op 18 oktober wordt het gebied door het Keizerrijk Rusland overgedragen aan de Verenigde Staten. Het zou echter tot 1903 duren voordat de grens met Canada definitief wordt vastgelegd.
    • 1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 1 juli » De Dominion Canada wordt gevormd doordat Upper Canada (Ontario), Lower Canada (Quebec), New Brunswick en Nova Scotia samengevoegd worden tot een confederatie.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
    • 9 september » Het groothertogdom Luxemburg wordt onafhankelijk van België
    • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.
  • De temperatuur op 7 juni 1907 lag tussen 7,4 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 21 februari » De veerboot SS Berlin breekt tijdens een storm in twee stukken op de pier van Hoek van Holland. 128 mensen komen om. Slechts zestien personen overleven de ramp.
    • 16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
    • 19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
    • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
    • 8 september » Encycliek Pascendi Dominici Gregis van paus Pius X over de leerstellingen van het modernisme.
    • 6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.
  • De temperatuur op 10 juli 1948 lag tussen 12,3 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Er was 7,8 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Italië treedt de democratische republikeinse grondwet in werking.
    • 14 maart » James Nachtwey, Amerikaans fotojournalist
    • 2 juli » Het IJslands voetbalelftal behaalt de eerste zege uit de historie als Finland met 2-0 wordt geklopt.
    • 9 september » Oprichting van de Democratische Volksrepubliek Korea.
    • 17 september » Moord op Graaf Bernadotte in Jeruzalem.
    • 23 december » De zeven ter dood veroordeelden van het Proces van Tokio worden door middel van ophanging ter dood gebracht in de gevangenis van Sugamo Prison in Ikebukuro.

Over de familienaam Nijland

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Nijland.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Nijland.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Nijland (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I7347.php : benaderd 29 januari 2026), "Gerrit Hendrik Nijland (1867-1948)".