Stamboom De Klark » Aleida Hendrika Lasonder (1849-1902)

Persoonlijke gegevens Aleida Hendrika Lasonder 


Gezin van Aleida Hendrika Lasonder

Zij is getrouwd met Derk Hardieck.

Toestemming voor het huwelijk is 21 oktober 1876 verkregen te Enschede, Overijssel, Nederland.Bron 6

Zij zijn getrouwd op 17 november 1876 te Enschede, Overijssel, Nederland, zij was toen 27 jaar oud.Bron 7

Het voorgenomen huwelijk van Derk Hardiek en Aleida Hendrika Lasonder werd afgekondigd op 22 en 29 oktober 1876 in Enschede en Lonneker. De bruidegom had n.l. voor minder dan zes maanden geleden nog in Lonneker gewoond.
De beide moeders waren aanwezig en gaven hun toestemming; de vaders waren overleden.
Getuigen waren Barend Lasonder, oud 45 jaar, fabrieksarbeider, oom van de bruid wonende te Hengelo, Jan Hardiek, oud 44 jaar, landbouwer, wonende te Lonneker, Willem Daniel Heermans, oud 36 jaar, timmerman, oom van de bruid wonende te Enschede en Antonie Hardiek, oud 31 jaar, fabrieksarbeider, broer van de bruidegom wonende te Lonneker.
Het bruidspaar en de moeder van de bruid verklaarden geen schrijven geleerd te hebben.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aleida Hendrika Lasonder?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aleida Hendrika Lasonder

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aleida Hendrika Lasonder

Aleida Hendrika Lasonder
1849-1902

1876

Derk Hardieck
1850-1933


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Enschede. Akte nr. 119.
    2. (Niet openbaar)
    3. (Niet openbaar)
    4. Overlijdensakte gemeente Enschede. Akte nr. 270.
    5. Overlijdensakte.
    6. Akte huwelijksaangifte nr. 34.
    7. Huwelijksakte gemeente Enschede. Akte nr. 39.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 november 1849 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: helder . Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1849: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Er wordt gezegd dat David Rice Atchison voor 1 dag president is geweest van de Verenigde Staten.
      • 5 maart » Zachary Taylor wordt beëdigd als 12e President van de Verenigde Staten
      • 13 april » Hongarije wordt een republiek.
      • 5 juni » De Deense grondwet wordt getekend.
      • 1 juli » De eerste Belgische postzegel wordt uitgegeven, deze draagt de beeltenis van koning Leopold I.
      • 31 juli » Benjamin Chambers vindt het achterladerkanon uit.
    • De temperatuur op 17 november 1876 lag rond de 12,2 °C. Er was 0.7 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
      • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
      • 1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
      • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
      • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
      • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
    • De temperatuur op 30 augustus 1902 lag tussen 13,8 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 16,5 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (28%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
      • 1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
      • 23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
      • 18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
      • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
      • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.

    Over de familienaam Lasonder

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lasonder.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lasonder.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lasonder (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I6197.php : benaderd 12 februari 2026), "Aleida Hendrika Lasonder (1849-1902)".