Getuigen bij de geboorteaangifte van Jentje Klaas waren Tiemen Arends en Jan Willems, landbouwers te Koekange. Jentje staat in de akte als dochter van Hendrik Klaas en Trientje Roelofs. De vader tekent de akte ook met die naam.
Tijdstip: 14:00
Het overlijden van Hilligje Klaas werd aangegeven door Gerrit Schaapman, oud 57 jaar enAlbertus Lohuis, oud 38 jaar, arbeiders wonende te Dedemsvaart. Schaapman verklaarde niet te kunnen tekenen of schrijven.
Hilligje werd aangegeven als Hilligje Bakker, dochter van Hendrik Bakker en Trientje Alweide.
Tijdstip: 21:00
Zij is getrouwd met Herm de Boer.
Zij zijn getrouwd op 21 september 1837 te Zwartsluis, zij was toen 22 jaar oud.Bron 6
Het voorgenomen huwelijk van Herm de Boer en Hilligje Klaas werd afgekondigd op 10 en 17 september 1837 te Zwartsluis en De Wijk.
De wederzijdse ouders waren aanwezig en verleenden hun toestemming tot het voltrekken van het huwelijk.
Getuigen waren Jan Honing, oud 51 jaar, vader in het armenhuis, Klaas Riderikhof, oud 41 jaar, klerk, Tiemen Kroon, oud 32 jaar, horlogemaker en Wicher Schurink, oud 31 jaar, blokkemaker, allem wonende te Zwartsluis.
Herm was in dienst bij de Mobiele Schutterij en had toestemming van zijn commandant om te trouwen:
. 1e AFDEELING
Mobiele Schutterij
van
Overijssel.
Permissie tot het aangaan van een wettig huwelijk.
De Kommanderende Officier van voorzegde Afdeeling verleent naar aanleiding van het daartoe aan hem gedaan verzoek, bij deze permissie aan den schutter Herm de Boer van het 2 Bataillon dier Afdeeling, tot het aangaan van een wettig Huwelijk met Hilligjen Klaas uit de gemeente Wijk, prov. Drenthe onder bepaling, dat wanneer hij in dit Huwelijk, KInd of Kinderen mogt verwekken, dit aan den schutter H.de Boer voormeld, geene aanspraak zal kunnen geven om uit de dienst te worden ontslagen en tevens dat zijne Echtgenoote H.Klaas het korps niet zal mogen volgen of immer ten laste van hetzelve zal kunnen komen.
Afgegeven te Zwolle den 13 September 1837
De Kommanderende Officier voornoemd,
(get.) B.J.Westenberg
Herm had permissie van de Koning om met zijn schoonzuster te trouwen:
. 1 September 1837 Nr. 98.
Wij Willem bij de gratie Gods, Koning der Nederlanden, Prins van Oranje Nassau, Groot Hertog van Luxemburg, enz., enz., enz.
Op onderscheidene aan Ons gedane verzoeken
Gezien het rapport van onzen Minister van Justitie
Den Raad van State gehoord
Gelet op de wet van den 23 April 1827 (Staatsblad nr. 29)
Hebben goedgevonden en verstaan aan de na te melden personen met vrijsteling der wettelijke bepalingen waarbij de huwelijken tusschen Schoonbroeders en Schoonzusters verboden worden te vergunnen het aangaan van een wettelijk huwelijk, te weten
1e aan enz.
9e aan Harm de Boer weduwe van J.Klaas te Zwartsluis, met Hilligje Klaas;
10e aan enz.
Wordende den Officier van den Burgerlijken Stand daartoe bevoegd gemagtigd om van deze onze vrijstelling welke aan hem door de impetranten zal worden vertoond op zijne registers behoorlijke aanteekening te houden.
Onze Minister van Justitie belast met de uitvoering dezes, waarvan afschriften, zullen worden gezonden aan den Raad van State en aan de belanghebbenden zoveel ieder aangaat tot informatie.
's Gravenhage, den 1 September 1837
(get) Willem
vanwege den Koning
(get) van Doorn
Voor Extract Conform De Griffier ter Staatssecretarie
(get) onleesbaar
Hilligje was een tweeling met Jentje.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen