Stamboom De Klark » Berendina Johanna Brunnekreef (1843-1927)

Persoonlijke gegevens Berendina Johanna Brunnekreef 

  • Zij is geboren op 1 februari 1843 in Stad Delden, Overijssel, Nederland.Bron 1
    Getuigen bij de geboorteaangifte van Berendina Johanna Brunnekreef waren Johannes Lambertus Scholten, oud 57 jaar, nachtwaker en Jan Kappers, oud 43 jaar, wever, beiden wonende te Delden.
    Tijdstip: 18:30
  • Registratie van geboorte op 2 februari 1843.Bron 2
  • Woonachtig: Vossenbrink, huis nr. 303, Stad Delden, Overijssel, Nederland.Bron 3
  • Zij is overleden op 3 april 1927 in Stad Delden, Overijssel, Nederland, zij was toen 84 jaar oud.Bron 4
    Het overlijden van Berendina Johanna Brunnekreef werd aangegeven door Hermanus Keizer, oud 63 jaar en Jan Zandtvoort, oud 53 jaar, landbouwers wonende te Stad Delden.
    Berendina Johanna is overleden aan de Strampenweg nr. 2. Zij is begraven op de Algemene begraafplaats in Stad Delden. Graf nr. D4 21 en 22. Het grafmonument is inmiddels verwijderd.
    Tijdstip: 20:00
  • Registratie van overlijden op 4 april 1927.Bron 5
  • Zij is begraven op 7 april 1927 in Stad Delden, Overijssel, Nederland.Bron 6
  • Een kind van Egbert Brunnekreef en Gerritdina ten Brinke
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 december 2016.

Gezin van Berendina Johanna Brunnekreef

Zij is getrouwd met Herman Brinkcate.

Toestemming voor het huwelijk is 3 juni 1865 verkregen te Stad Delden, Overijssel, Nederland.Bron 7

Zij zijn getrouwd op 15 juni 1865 te Stad Delden, Overijssel, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.Bron 8

Het voorgenomen huwelijk van Herman Brinkcate en Berendina Johanna Brunnekreef werd afgekondigd op 4 en 11 juni 1865.
De wederzijdse ouders waren aanwezig en gaven hun toestemming.
Getuigen waren Jan Kosters, oud 67 jaar, nachtwaker, Jan van Heek, oud 40 jaar, bakker, Gerhardus Hobbelink, oud 35 jaar, winkelier en Arend Jan Nijland, oud 24 jaar, zonder beroep, wonende allen te Stad Delden en niet verwant, noch verzwagerd aan bruidegom of bruid.
De moeder van de bruidegom verklaarde geen schrijven geleerd te hebben.

Kind(eren):

  1. Marinus Brinkcate  1865-1891
  2. Evert Brinkcate  1867-1867
  3. Gerritdina Brinkcate  1868-1936 
  4. Evert Brinkcate  1870-1871
  5. Geertruida Brinkcate  1872-1925 
  6. Evert Brinkcate  1874-1945 
  7. Herman Brinkcate  1876-1887
  8. Johan Brinkcate  1877-1951 
  9. Gerritjen Brinkcate  1879-1937 
  10. Barend Brinkcate  1882-1969 
  11. Aleida Brinkcate  1883-1960 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berendina Johanna Brunnekreef?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Berendina Johanna Brunnekreef

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Berendina Johanna Brunnekreef

Voorouders (en nakomelingen) van Berendina Johanna Brunnekreef


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Stad Delden. Akte nr. 8.
    2. (Niet openbaar)
    3. Gem. archief Stad-Delden.
    4. Overlijdensakte gemeente Stad Delden. Akte nr. 17.
    5. Overlijdensakte.
    6. Online begraafplaatsen.
    7. Akte huwelijks aangifte nr. 9.
    8. Huwelijksakte gemeente Stad Delden. Akte nr. 9.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 februari 1843 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1843: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Leo Dehon, Frans priester, stichter van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus († 1925)
      • 25 maart » De Thames Tunnel in Londen wordt geopend, 's werelds eerste tunnel onder water.
      • 28 juni » Huwelijk van kroonprins Frederik Willem van Mecklenburg-Strelitz en prinses Augusta van Cambridge in Buckingham Palace in Londen.
      • 19 juli » Tewaterlating van het eerste, volledig metalen, stoomschip: de SS Great Britain.
      • 19 december » De eerste publicatie van A Christmas Carol van Charles Dickens.
    • De temperatuur op 15 juni 1865 lag rond de 12,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Abraham Lincoln wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
      • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
      • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
      • 9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.
      • 17 december » Leopold II wordt koning der Belgen.
      • 18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
    • De temperatuur op 3 april 1927 lag tussen 4,6 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 0,8 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Joop Wolff, Nederlands verzetsstrijder, journalist en communistisch politicus († 2007)
      • 24 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Universidad de Chile.
      • 26 mei » De Ford Motor Company staakt de productie van de T-Ford.
      • 31 oktober » Openstelling van de oude spoorweghefbrug De Hef over de Koningshaven in Rotterdam.
      • 2 december » De Ford Motor Company presenteert de Ford Model A.
      • 14 december » Irak wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • De temperatuur op 7 april 1927 lag tussen 3,7 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 22,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
      • 18 mei » De Nederlandse onderzeeboot O 7 botst in de buurt van Texel met het Zweedse stoomschip Scania.
      • 20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
      • 17 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 21e editie van de Ronde van Frankrijk.
      • 29 juli » Ingebruikname eerste ijzeren long, in New York.
      • 31 oktober » Openstelling van de oude spoorweghefbrug De Hef over de Koningshaven in Rotterdam.
      • 14 december » Irak wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.

    Over de familienaam Brunnekreef


    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I2246.php : benaderd 5 maart 2026), "Berendina Johanna Brunnekreef (1843-1927)".