Stamboom De Klark » Dina "Rieka" Brinkatte (1905-1977)

Persoonlijke gegevens Dina "Rieka" Brinkatte 

  • Roepnaam is Rieka.
  • Zij is geboren op 4 augustus 1905 in Hengelo, Overijssel, Nederland.Bron 1
    Getuigen bij de geboorteaangifte van Dina Brinkatte door haar vader waren Gerrit Jan ter Boo, oud 55 jaar en Jan Kreijenveld, oud 37 jaar, beiden landbouwer te Woolde.
    Dina is geboren in haar ouderlijk huis aan de Deldenerstraatweg.
    Tijdstip: 02:30
  • Registratie van geboorte op 4 augustus 1905.Bron 2
  • Geloof: Nederlands Hervormd.Bron 3
    Belijdenis gedaan op 26 april 1925 (2 weken na Pasen) bij Ds. de Jagher.
  • Woonachtig:
  • Zij is overleden op 19 februari 1977 in Stad Delden, Overijssel, Nederland, zij was toen 71 jaar oud.Bron 7
    Het overlijden van Dina Brinkatte werd aangegeven door Everhardus Cornelis van Ruiten, oud 59 jaar, aanspreker te Hengelo. Dina woonde in Delden.
    Tijdstip: 04:00
  • Registratie van overlijden op 21 februari 1977.Bron 8
  • Zij is begraven in Delden op de Algemene Begraafplaats.Bron 9
  • Een kind van Marinus Brinkatte en Geertruida ter Braak
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 juli 2010.

Gezin van Dina "Rieka" Brinkatte

Zij is getrouwd met Harm Franken.

Zij zijn getrouwd op 25 november 1943 te Ambt Delden, Overijssel, Nederland, zij was toen 38 jaar oud.Bron 10


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dina "Rieka" Brinkatte?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dina "Rieka" Brinkatte

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dina Brinkatte


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Hengelo(O). Akte nr.374.
    2. (Niet openbaar)
    3. Lidmatenboek N.H.kerk Delden RAO 124-95F, blz. 65r
    4. Bev. reg. gem. Hengelo(O)
    5. Bevolkingsregister Hengelo
    6. (Niet openbaar)
    7. Overlijdensakte gemeente Stad Delden. Akte nr. 9.
    8. Overlijdensakte.
    9. Grafsteen.
    10. 10-jarige tafels. Akte nr. 19.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 4 augustus 1905 lag tussen 15,5 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 17,3 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
      • 15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
      • 25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
      • 24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
      • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
      • 3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.
    • De temperatuur op 25 november 1943 lag tussen 0,5 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 7,7 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 3,9 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 27 februari » Het Nederlandse onderzeebootmoederschip de Colombia wordt ter hoogte van Simonstad door de Duitse onderzeeboot U-516 tot zinken gebracht.
      • 5 april » Bij een geallieerd bombardement vallen in Mortsel meer dan 900 doden en 1300 gewonden bij de burgerbevolking. De aanval was gericht tegen de ERLA-fabriek maar de bommen vallen meer dan een kilometer daarvandaan.
      • 13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
      • 22 april » Albert Hofmann schrijft zijn eerste rapport over de hallucinogene eigenschappen van lsd.
      • 24 augustus » Einde van de Conferentie van Quebec.
      • 11 november » In Oyonnax houdt het Franse verzet een herdenkingsdefilé als verzetsdaad.
    • De temperatuur op 19 februari 1977 lag tussen 4,8 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 4,3 uur zonneschijn (42%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
    • In het jaar 1977: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,8 miljoen inwoners.
      • 15 januari » Op een parkeerplaats van Spånga-Tensta, een voorstad van Stockholm, stort een viermotorig vliegtuig van de Zweedse maatschappij Skyline neer. Bij het ongeluk komen de 19 passagiers en de driekoppige bemanning om het leven.
      • 4 maart » In Los Alamos wordt de eerste Cray-1-supercomputer in gebruik genomen.
      • 25 mei » Star Wars: Episode IV: A New Hope (toen nog gewoon Star Wars genaamd) in première.
      • 1 juni » Oprichting van profvoetbalclub sc Heerenveen als afsplitsing van Heerenveen.
      • 19 september » President Kenneth Kaunda van Zambia heft na zeventien dagen de avondklok weer op, maar waarschuwt wel dat alle burgers van het Afrikaanse land zich moeten opmaken voor "oorlog en oorlogsomstandigheden".
      • 1 december » De televisiezender Pinwheel, het latere Nickelodeon, begint in de Verenigde Staten met uitzenden.

    Over de familienaam Brinkatte


    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I1983.php : benaderd 20 januari 2026), "Dina "Rieka" Brinkatte (1905-1977)".