Stamboom De Klark » Hermina Willemina "Mina" Beunk (1891-1984)

Persoonlijke gegevens Hermina Willemina "Mina" Beunk 

  • Roepnaam is Mina.
  • Zij is geboren op 4 juni 1891 in Noordijk, gemeente Neede.Bron 1
    Getuigen bij de geboorteaangifte van Hermina Willemina Beunk waren Gradus Jacobos Welsink, oud 61 jaar en Gerit Jan Bleumink, oud 47 jaar, beiden landbouwer wonende te Neede.
    Tijdstip: 05:30
  • Registratie van geboorte op 5 juni 1891.Bron 2
  • Beroep: Spoelster.Bron 3
  • Woonachtig:
  • Zij is overleden op 25 juni 1984, zij was toen 93 jaar oud.
    Gerrit en Mina en hun zoon Jan Arend jr. zijn begraven op de Westerbegraafplaats aan de Hengelosestraat te Enschede.
  • Een kind van Arend Beunk en Arendina Fikkert
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 februari 2015.

Gezin van Hermina Willemina "Mina" Beunk

Zij is getrouwd met Gerrit Geerdink.

Toestemming voor het huwelijk is 21 oktober 1920 verkregen te Hengelo, Overijssel, Nederland.Bron 5

Zij zijn getrouwd op 4 november 1920 te Hengelo, Overijssel, Nederland, zij was toen 29 jaar oud.Bron 6

Het voorgenomen huwelijk van Gerrit Geerdink en Hermina Willemina Beunk werd afgekondigd op zaterdag 23 oktober 1920.
De wederzijdse ouders waren aanwezig en gaven hun toestemming.
Getuigen bij het huwelijk waren Berend Hendrik Jan Olink, oud 61 jaar en Marinus Lamers, oud 62 jaar, beiden landbouwer in de gemeente Hengelo.

Kind(eren):

  1. Jan Arend Geerdink  ± 1923-1924
  2. Jan Arend Geerdink  1929-1997

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermina Willemina "Mina" Beunk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hermina Willemina "Mina" Beunk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hermina Willemina Beunk

Arend Beunk
1856-1936

Hermina Willemina Beunk
1891-1984

1920
Jan Arend Geerdink
± 1923-1924

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Neede. Akte nr. 45.
    2. (Niet openbaar)
    3. Bevolkingsregister Hengelo
    4. Overlijdensakte Daatje
    5. Akte nr. 178.
    6. Huwelijksakte gemeente Hengelo. Akte nr. 178.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 4 juni 1891 lag rond de 15,1 °C. Er was 22 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
      • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
      • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
      • 25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
      • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
      • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
    • De temperatuur op 4 november 1920 lag tussen -4,0 °C en 6,0 °C en was gemiddeld -0,2 °C. Er was 3,0 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
      • 31 mei » Ajax-voetballer Jan de Natris leidt tijdens de Olympische Spelen in Antwerpen de 'Opstand aan de Schelde' in. Uit protest tegen de privileges van de officials en de huisvesting worden grammofoonplaten in de Schelde gegooid. Later trekken de spelers naar de binnenstad van Antwerpen voor een drinkgelag.
      • 15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
      • 20 augustus » In Mülheim an der Ruhr wordt de Duitse hockey- en tennisclub Uhlenhorst Mülheim opgericht.
      • 20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.
      • 5 november » Officiële ingebruikname van gemaal De Waterwolf bij Oldehove, provincie Groningen door koningin Wilhelmina.
      • 11 december » De staat neemt de spoorwegmaatschappijen Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen over.
    • De temperatuur op 25 juni 1984 lag tussen 11,2 °C en 16,3 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 4,6 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (7%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1984: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,4 miljoen inwoners.
      • 23 januari » Wielrenner Francesco Moser brengt het werelduurrecord in Mexico-Stad naar een afstand van 51,151 kilometer.
      • 8 mei » De Sovjet-Unie kondigt aan de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles te zullen boycotten.
      • 3 juni » Een Brits vliegtuig stort neer tijdens een luchtvaartshow bij Aschaffenburg in Beieren. De schietstoel, waarmee de piloot zich redt, slaat neer in het publiek en doodt een 40-jarige man.
      • 14 juni » Door bomaanslagen op elektriciteitsmasten zit twee derde van de elf miljoen Chilenen tot anderhalf uur zonder elektriciteit. De aanslagen worden opgeëist door de linkse guerrillabeweging Patriottisch Front Manuel Rodriguez.
      • 29 juli » Zwemmer Michael Gross uit West-Duitsland brengt bij de Olympische Spelen in Los Angeles zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag op 1.47,44.
      • 20 september » Lancering van de krant "24 uur" in Vlaanderen; een tabloïd volksdagblad dat al op 26 oktober van datzelfde jaar haar uitgave moet staken; "24 uur" werd zwaar geboycot door de dagbladverkopers die het niet namen dat het dagblad ook buiten hun circuit gedistribueerd werd.

    Over de familienaam Beunk

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Beunk.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Beunk.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Beunk (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I1405.php : benaderd 29 januari 2026), "Hermina Willemina "Mina" Beunk (1891-1984)".