Getuigen bij de geboorteaangifte van Koop van Zwol waren Albert Mulder, oud 50 jaar en Harm Snoeijink, oud 24 jaar, arbeiders wonende te Avereest. De vader en de getuigen verklaarden geen schrijven geleerd te hebben.
Tijdstip: 07:30
Het overlijden van Koop van Zwol werd aangegeven door Albert Knegt, oud 32 jaar en Berend Mennink, oud 26 jaar, arbeiders wonende te Hoogeveen.
Koop is overleden ten zijnen huize Noord C262.
Tijdstip: 02:30
(1) Hij is getrouwd met Annigje van der Sleen.
Zij zijn getrouwd op 30 maart 1895 te Hoogeveen, Drente, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 5
Het voorgenomen huwelijk van Koop van Zwol en Annigje van der Sleen werd afgekondigd in Hoogeveen en Westerbork op 17 en 24 maart 1895. Koop woonde in Westerbork.
De vader van de bruidegom en de ouders van de bruid waren aanwezig en gaven hun toestemmming; de moeder van de bruidegom was overleden.
Getuigen waren Cornelis Fledderus Roelken, oud 27 jaar, zonder beroep, Samson Godfried Heijmanszoon, oud 53 jaar, kantoorbediende, Gerrit Houwer, oud 56 jaar, concierge in het gemeentehuis en Johannes Uiterwijk, oud 55 jaar, koopman, allen wonende te Hoogeveen.
De bruid en de getuigen ondertekenden de akte, de overigen hadden geen schrijven geleerd.
(2) Hij is getrouwd met Geertje van der Vecht.
Zij zijn getrouwd op 26 februari 1904 te Westerbork, Drente, Nederland, hij was toen 33 jaar oud.Bron 6
Het voorgenomen huwelijk van Koop van Zwol en Geertje van der Vecht werd afgekondigd op 14 en 21 februari 1904.
De vader van de bruid was aanwezig en gaf zijn toestemming. Tevens verklaarde hij dat de toestemming van de bruidsmoeder Janke Hommes de Vries was gevraagd.
Getuigen waren Willem Overbeek, oud 28 jaar, gemeenteveldwachter, Pieter Bus, oud 36 jaar, rijksveldwachter, Klaas Koekkoek, oud 24 jaar, landbouwer en Jan Braams, oud 53 jaar, secretaris, allen wonende te Westerbork.
De bruidegom verklaarde niet te kunnen tekenen als hebbende zulks niet geleerd.
. NATIONALE MILITIE.
PROVINCIE DRENTHE.
de COMMISSARIS der KONINGIN in de provincie DRENTHE verklaart dat aan Koop van Zwol bij de loting voor de lichting der Nationale Militie van het jaar 1890 voor de gemeente Westerbork is ten deel gevallen nº 4, en dat hij op 12 mei 1890 is ingelijfd en op 11 Mei 1897 uit den dienst is ontslagen uithoofde van expiratie van dienst.
ASSEN, den 12 Februari 1904.
De Commissaris der Koningin voornoemd,
Homan
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Koop van Zwol | ||||||||||||||||||
(1) 1895 | ||||||||||||||||||
Annigje van der Sleen | ||||||||||||||||||
(2) 1904 | ||||||||||||||||||
Geertje van der Vecht | ||||||||||||||||||