Stamboom De Klark » Roelofje Been (1824-1887)

Persoonlijke gegevens Roelofje Been 


Gezin van Roelofje Been

(1) Zij is getrouwd met Jurrien Dragt.

Toestemming voor het huwelijk is 7 februari 1852 verkregen te Havelte, Drente, Nederland.Bron 7

Zij zijn getrouwd op 18 februari 1852 te Havelte, Drente, Nederland, zij was toen 27 jaar oud.Bron 8

Het voorgenomen huwelijk van Jurjen Dragt en Roelofje Been werd afgekondigd op 8 en 15 februari 1852.
De vader van de bruidegom was aanwezig en verleende zijn toestemming tot het aangaan van dit huwelijk.
Getuigen waren Reint van Bursum, oud 58 jaar, landbouwer, Frans Luter Fransen, oud 53 jaar, veehouder, Wicher Lamberts Wijshake, oud 48 jaar, kuiper en Albert ter Haar, oud 55 jaar, veldwachter, allen wonende te Havele.

(2) Zij is getrouwd met Teele Jans Slomp.

Toestemming voor het huwelijk is 8 maart 1861 verkregen te Hoogeveen, Drente, Nederland.Bron 9

Zij zijn getrouwd op 13 april 1861 te Hoogeveen, Drente, Nederland, zij was toen 37 jaar oud.Bron 10

Het voorgenomen huwelijk van Teele Slomp en Roelofje Been werd afgekondigd op 10 en 17 maart 1861.
Getuigen waren Pieter Alexander Braaksma, oud 49 jaar, zaakwaarnemer, Willem Meijer, oud 24 jaar, kantoorbediende, Hendrik Overes, oud 28 jaar, veldwachter en Ludovicus Franciscus Timmermans, oud 31 jaar, policiebediende, allen wonende te Hoogeveen, overwant aan het echtpaar.
De bruidegom verklaarde geen schrijven geleerd te hebben.

(3) Zij is getrouwd met Jan Alberts Kuik.

Zij zijn getrouwd op 9 juni 1883 te Hoogeveen, Drente, Nederland, zij was toen 59 jaar oud.Bron 11

Het voorgenomen huwelijk van Jan Kuik en Roelofje Been werd afgekondigd op 27 mei en 3 juni 1883.
Getuigen waren Jan Roelofs Klomp, oud 63 jaar, raadsdienaar, Roelof Akkerman, oud 53 jaar, kleermaker, Samson Godfried Hijmanszoon, oud 42 jaar, kantoorbediende en George Pieter Jacobus de Vries, oud 30 jaar, kantoorbediende, allen wonende te Hoogeveen, niet verwant aan het echtpaar.
De bruidegom verklaarde niet te kunnen tekenen als hebbende zulks niet geleerd.
Jan en Roelofje hadden een
CERTIFICAAT VAN ONVERMOGEN.
De BURGEMEESTER der gemeente Hoogeveen certificeert op de getuigenis van Arend Arends Metselaar, van beroep landbouwer, wonende te Hoogeveen en van Jan Berends Bakker, van beroep landbouwer, wonende te Hoogeveen, dat de persoon van Jan Kuik Kuik, van beroep arbeider, wonende te Hoogeveen, onvermogend is om de kosten der acten, bewijzen en schrifturen benoodigd tot het voltrekken van een wettig huwelijk te kunnen betalen.
Hoogeveen, den 24 Mei 1883
Naamteekening der getuigen De Burgemeester voornoemd
A.A.Metselaar Ebbinge
J.B.Bakker

CERTIFICAAT VAN ONVERMOGEN.
De BURGEMEESTER der gemeente Hoogeveen certificeert op de getuigenis van Arend Arends Metselaar, van beroep landbouwer, wonende te Hoogeveen en van Jan Berends Bakker, van beroep landbouwer, wonende te Hoogeveen, dat de persoon van Roelofje Been, van beroep zonder, wonende te Hoogeveen, onvermogend is om de kosten der acten, bewijzen en schrifturen benoodigd tot het voltrekken van een wettig huwelijk te kunnen betalen.
Hoogeveen, den 24 Mei 1883
Naamteekening der getuigen De Burgemeester voornoemd
Arend Arends Metselaar Ebbinge
J.B.Bakker

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelofje Been?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roelofje Been

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roelofje Been

Roelofje Been
1824-1887

(1) 1852

Jurrien Dragt
1824-1858

(2) 1861
(3) 1883

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Havelte. Akte nr. 15.
    2. (Niet openbaar)
    3. (Niet openbaar)
    4. Overlijdensakte
    5. Overlijdensakte gemeente Hoogeveen. Akte nr. 61.
    6. Overlijdensakte.
    7. Akte nr. 1.
    8. Huwelijksakte gemeente Havelte. Akte nr. 1
    9. Akte nr. 16.
    10. Drenlias. Akte nr. 19
    11. Huwelijksakte gemeente Hoogeveen. Akte nr. 65.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 maart 1824 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
      • 5 maart » Eerste Birma-oorlog: Het Verenigd Koninkrijk verklaart officieel de oorlog aan Birma.
      • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
      • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
      • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
      • 1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
      • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.
    • De temperatuur op 9 juni 1883 lag rond de 18,6 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 6 maart » Tijdens een storm bij het waddeneiland Borkum komen 121 vissers uit Paesens-Moddergat en Zoutkamp om het leven.
      • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
      • 1 juli » Oprichting van de ANWB.
      • 11 juli » Het waterschap Het Woud werd opgericht bij besluit van Provinciale Staten van Noord-Brabant.
      • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
      • 6 december » Het Londense warenhuis Harrods brandt af.
    • De temperatuur op 10 maart 1887 lag rond de 4,6 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noorden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
      • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
      • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
      • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
      • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
      • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.

    Over de familienaam Been

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Been.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Been.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Been (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I1165.php : benaderd 31 januari 2026), "Roelofje Been (1824-1887)".