Stamboom De Klark » Jan Wegink O.g. Giesbert (1785-1855)

Persoonlijke gegevens Jan Wegink O.g. Giesbert 


Gezin van Jan Wegink O.g. Giesbert

(1) Hij is getrouwd met Geertruid Houtman.

Zij zijn getrouwd op 30 december 1812 te Hengelo, Overijssel, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.Bron 6

Het voorgenomen huwelijk van Jan Wegink en Geertruid Houtman werd afgekondigd op 13 en 20 December 1812.
De wederzijdse ouders waren aanwezig en gaven hun toestemming.
Getuigen waren Gerrit Jan Ezendam, oud 38 jaar staaldraaijer, Willem Ezendam, oud 20 jaar, staaldraaijer, Frederik Getkate, oud 23 jaar, bakker en Berend Guijtink, oud 35 jaar, wever, allen wonende te Hengelo.
De bruid en de wedezijdse ouders verklaarden niet te kunnen schrijven.

(2) Hij is getrouwd met Geertruijd ten Hagen.

Zij zijn getrouwd op 20 december 1833 te Delden, Overijssel, Nederland, hij was toen 48 jaar oud.Bron 7

Het voorgenomen huwelijk van Jan Wegink en Geertruid ten Hagen werd afgekondigd op 8 en 15 december 1833.
Getuigen waren Hermannus Schrader, oud 74 jaar, kuiper, Jan Hojerink, oud 51 jaar, Gerrit Jan Siemerink, oud 50 jaar, kleermaker en Jannes oud Groeninger, oud 41 jaar, wever, allen wonende te Delden.
De bruid en de laatste getuige verklaarden geen schrijven geleerd te hebben.

Notities over Jan Wegink O.g. Giesbert

Voor mij Gerhard ter Horst, openbaar Notaris in het Kanton Delden, arrondissement Almelo, provincie Overijssel, residerende in de Stad Delden, hoofdplaats van het Kanton, en in tegenwoordigheid der hierna te noemen getuigen,
zijn gecompareerd: Esse Rikkerink, oud zeventig jaar; Gerrit Jan Vos, oud negen en zestig jaar; Jan Morssink, oud vijftig jaar; en Jan Kamers, oud drie en veertig jaar, alle boerwerkers en woonachtig in Oele, gemeente Hengelo, Kanton Delden voormeld. Dewelke, ter instantie van Jan Wegink, ook voorkomende onder den naam van Jan Giesbert, wever, wonende in de stad Delden voormeld, hebben verklaard dat het in de gemeente Hengelo algemeen bekend is, dat deszelfs grootouders van vaderszijde, met namen Gerrit Wegink, ook voorkomende onder den naam van Gerrit Wegerink, en Geeze Eltink, en van moederszijde met namen Jan Barghuis en Janna Giesbert, alle in leven landbouwers en gewoond hebbende in de gemeente Hengelo voormeld, aldaar voor den jare achttienhonderd en zes overleden zijn. Voorts hebben zij verklaard, dat deszelfs moeder Maria Barghuis, in leven landbouwster, mede gewoond hebbende in de gemeente Hengelo meergemeld, dezelfde persoon is, als die, welke in het doopboek der Hervormde Gemeente abusivelijk voorkomt onder den naam van Maria Giesbert.
Waarvan acte om te strekken tot bewijs van overlijden, omdat voor den jare achttienhonderd en zes in de gemeente Hengelo geene sterfregisters gehouden zijn, noch aanteekeningen van overlijden aldaar gevonden worden.
Gedaan en gepasseerd in deze residentie, ten mijnen kantore, den vijfden December achttienhonderd drie en dertig, in tegenwoordigheid van Engbert, ter Marsch, fabrijkant, en Pieter Voet, winkelier, wonende beide in deze residentie en ten deze als getuigen expres verzocht.
En is het tegenwoordige brevet door de Comparanten, met uitzondering van Esse Rikkerink en Jan Morssink, welke respectivelijk hebben verklaard niet te kunnen schrijven noch teekenen, de Getuigen en mij Notaris na gedane voorlezing geteekend.
(was get.) G.J.Vos; J.kamers; E.ter Marsch; P.Voet; G.ter Horst,Notaris.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Wegink O.g. Giesbert?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Wegink O.g. Giesbert

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Wegink O.g. Giesbert

Jannes Wegink
????-1819

Jan Wegink O.g. Giesbert
1785-1855

(1) 1812
(2) 1833

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Doopboek Nederduits Gereformeerde kerk Delden.
    2. (Niet openbaar)
    3. Overlijdensakte Geertruid
    4. Overlijdensakte gemeente Hengelo(O) . Akte nr. 71.
    5. Overlijdensakte.
    6. Huwelijksakte gemeente Hengelo(O). Akte nr. 15.
    7. Huwelijksakte gemeente Stad Delden. Akte nr. 15.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 augustus 1785 lag rond de 18,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1785: Bron: Wikipedia
      • 1 januari » Het eerste exemplaar van The Daily Universal Register (het latere The Times) wordt gepubliceerd.
      • 14 februari » Paus Pius VI creëert veertien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Imola Gregorio Barnaba Chiaramonti.
      • 23 mei » Uitvinding van de bifocale bril door Benjamin Franklin.
    • De temperatuur op 20 december 1833 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt zwaar storm(achtig). Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 3 januari » Groot-Brittannië neemt de controle over de Falklandeilanden.
      • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
      • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
      • 7 juni » Huwelijk van groothertog Leopold II van Toscane en prinses Maria Antonia van Bourbon-Sicilië.
      • 17 augustus » De Royal William, het eerste stoomschip dat de Atlantische Oceaan over zou steken, vertrekt uit Nova Scotia.
      • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.
    • De temperatuur op 27 juni 1855 lag rond de 16,2 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1855: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 7 februari » Ondertekening van het Japans-Russisch vriendschapsverdrag (alias Verdrag van Shimoda).
      • 1 maart » In Mexico begint de Revolutie van Ayutla.
      • 30 april » In Sheffield wordt het stadion Bramall Lane officieel geopend met een cricketwedstrijd.
      • 11 juli » Haarlemmermeer wordt officieel een Nederlandse gemeente.
      • 1 augustus » Eerste beklimming van de Monte Rosa, de op een na hoogste top in de Alpen.

    Over de familienaam Wegink O.g. Giesbert


    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I11176.php : benaderd 21 februari 2026), "Jan Wegink O.g. Giesbert (1785-1855)".