Stamboom De Klark » Jan Harms Vos (1805-????)

Persoonlijke gegevens Jan Harms Vos 


Gezin van Jan Harms Vos

(1) Hij is getrouwd met Albertje Koerts Groote.

Zij zijn getrouwd op 16 april 1826 te Hoogeveen, Drente, Nederland, hij was toen 20 jaar oud.Bron 3

Het voorgenomen huwelijk van Jan Harms Vos en Albertje Koerts Groote werd afgekondigd op 26 maart en 2 april 1826.
De ouders van de bruidegom en de moeder van de bruid waren aanwezig en gaven hun toestemming. De moeder van de b ruid was overleden.
Getuigen waren Jan Geerts Baker, oud 63 jaar, herbergier, Johannes Padding, oud 57 jaar, blokemaker, Jan Jans Padding, oud 51 jaar, arbeider en Harm Padding, oud 67 jaar, blokemaker, allen wonende te Hoogeveen.
De bruid en de drie aanwezige ouders verklaarden niet te kunnen schrijven uit hoofde zij zulks niet geleerd hebben.

(2) Hij is getrouwd met Aaltien Schonewille.

Zij zijn getrouwd op 2 november 1861 te Hoogeveen, Drente, Nederland, hij was toen 56 jaar oud.Bron 4

Het voorgenomen huwelijk van Jan Harms Vos en Aaltien Schonewille werd afgekondigd op 20 en 27 november 1861.
Getuigen waren Jan Jans Padding, oud 2 jaar, kantoorbediended, Pieter Alexander Braaksma, oud 50 jaar, policiebediende, Ludovicus Franciscus Timmermans, oud 32 jaar, veldwachter en Willem Huijer, oud 25 jaar, kantoorbediende, allen wonende te Hoogeveen.

(3) Hij is getrouwd met Gesina Schonewille.

Toestemming voor het huwelijk is 18 oktober 1867 verkregen te Hoogeveen, Drente, Nederland.Bron 5

Zij zijn getrouwd op 2 november 1867 te Hoogeveen, Drente, Nederland, hij was toen 62 jaar oud.Bron 6

Het voorgenomen huwelijk van Jan Vos en Geesje Schonewille werd afgekondigd op 20 en 27 oktober 1867 te Hoogeveen en Zuidwolde. Geesje woonde in Zuidwolde.
Getuigen waren Petrus Alexander Braaksma, oud 56 jaar, policiebediende, Hindrik Jacobs Flothuis, oud 33 jaar, gemeentesecretaris, Willem Kuijer, oud 31 jaar, kantoorbediende en Jan Warmels, oud 26 jaar, verveener, allen wonende te Hoogeveen.
De bruid verklaarde geen schrijven geleerd te hebben.
Jan en Geesje hadden beiden een certificaat van onvermogen. Jan van Hoogeveen en Geesje uit Zuidwolde.

Notities over Jan Harms Vos

. NATIONALE MILITIE.
Provincie Drenthe.
CERTIFICAAT.
De GOUVERNEUR van de provincie DRENTHE verklaart: dat Jan Harms Vos, geboren te Hoogeveen den 15 September 1805 van beroep arbeider, zoon van Harm Jans en van Femmigje Jans bij 't Lugt, van beroep arbeider, wonende te Hoogeveen, binnen de gemeente van Hoogeveen voor de Nationale Militie is ingeschreven; dat aan hem vervolgens bij de Loting is ten deele gevallen het nummer 42 (1824) hetwelk tot heden niet opgeroepen zijnde, Hem tot geenen dienst heeft verpligt.
Gegeven te Assen, den 17 Maart 1826.
De GOUVERNEUR voornoemd,
(get.) onleesbaar
Signalement niet ingevuld.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Harms Vos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Harms Vos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Harms Vos

Jan Harms Vos
1805-????

(1) 1826
(2) 1861
(3) 1867

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Doopboek Nederduits Gereformeerde Kerk Hoogeveen. DTB 65, blz. 89.
  2. (Niet openbaar)
  3. Huwelijksakte gemeente Hoogeveen. Akte nr. 15.
  4. Huwelijksakte gemeente Hoogeveen. Akte nr. 64.
  5. Akte huwelijksaangifte nr. 104.
  6. Huwelijksakte gemeente Hoogeveen. Akte nr. 105.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 september 1805 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
    • 1 februari » Op de stadsgracht te Leeuwarden heeft een wedstrijd plaats voor vrouwspersoonen. Er verschijnen 130 schaatsrijdsters aan de start, terwijl er op de stadswallen 10.000 toeschouwers staan. De eerste prijs is een gouden oorijzer ter waarde van 105 gulden en Trijntje Pieters van Poppingawier mag zich na afloop met het oorijzer tooien.
    • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 3de president van de Verenigde Staten.
    • 26 mei » In de kathedraal van Milaan wordt Napoleon Bonaparte tot koning van Italië gekroond.
    • 26 november » Het Pontcysyllte-aquaduct werd in gebruik genomen in Wales.
    • 2 december » In de Slag bij Austerlitz verslaan Franse troepen onder Napoleon een gecombineerde Russisch-Oostenrijkse strijdmacht.
  • De temperatuur op 2 november 1867 lag rond de 4,8 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
    • 1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 1 juli » De Dominion Canada wordt gevormd doordat Upper Canada (Ontario), Lower Canada (Quebec), New Brunswick en Nova Scotia samengevoegd worden tot een confederatie.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
    • 9 september » Het groothertogdom Luxemburg wordt onafhankelijk van België
    • 28 september » Toronto wordt de hoofdstad van Canada.

Over de familienaam Vos

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vos.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vos.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vos (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I10864.php : benaderd 12 februari 2026), "Jan Harms Vos (1805-????)".