Stamboom De Duffelt » Wilhelmina Theodora "1838 " Beijer (1838-1905)

Persoonlijke gegevens Wilhelmina Theodora "1838 " Beijer 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Wilhelmina Theodora "1838 " Beijer

Zij is getrouwd met Hendrikkus Johannes Schaapveld.Bronnen 1, 2, 3

Zij zijn getrouwd op 8 juni 1898 te Doetinchem, Stad, Gelderland, Nederland, zij was toen 59 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmina Theodora "1838 " Beijer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmina Theodora "1838 " Beijer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmina Theodora Beijer

Aleida Thus
1786-1861

Wilhelmina Theodora Beijer
1838-1905

1898

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. overlijden Hendrikkus Johannes Schaapveld, GL00123-10
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 26
    Inventarisnr.: 8210
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8210
    Gemeente: Doetinchem Stad
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 26
    Aangiftedatum: 28-04-1919
    Overledene Hendrikkus Johannes Schaapveld
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 25-04-1919
    Overlijdensplaats: Doetinchem Stad
    Vader Johannes Schaapveld
    Moeder Cornelia Helmes
    Partner Wilhelmina Theodora Beijer
  2. Huwelijksakte Hendrikkus Johannes Schaapveld, GL00093-13
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 10
    Inventarisnr.: 8948
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8948
    Gemeente: Doetinchem Stad
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 10
    Datum: 08-06-1898
    Bruidegom Hendrikkus Johannes Schaapveld
    Leeftijd: 33
    Geboorteplaats: Wehl
    Bruid Willemina Theodora Beijer
    Leeftijd: 59
    Geboorteplaats: Doetinchem Ambt
    Vader bruidegom Johannes Schaapveld
    Moeder bruidegom Cornelia Helmes
    Vader bruid Albert Beijer
    Moeder bruid Gerritjen Bosman
  3. overlijden Willemina Theodora Beijer, GL00095-13
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 7
    Inventarisnr.: 8210
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8210
    Gemeente: Doetinchem Stad
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 7
    Aangiftedatum: 30-01-1905
    Overledene Willemina Theodora Beijer
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 29-01-1905
    Overlijdensplaats: Doetinchem Stad
    Vader Albert Beijer
    Moeder Gerritjen Bosman
    Partner Hendrikkus Johannes Schaapveld

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 november 1838 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 8 juni 1898 lag rond de 22,6 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
    • 25 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. FC Tatran Prešov onder de naam ETVE Prešov (Eperjesi Torna es Vivo Egyesület).
    • 30 juli » De arts John Harvey Kellogg ontdekt bij toeval de cornflake.
    • 10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.
    • 26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.
  • De temperatuur op 29 januari 1905 lag tussen 1,8 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 2,3 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
    • 24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
    • 27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
    • 24 augustus » Wielrenner Lucien Petit-Breton scherpt het zeven jaar oude werelduurrecord aan tot 41 kilometer en 110 meter.
    • 5 september » Einde van de Russisch-Japanse Oorlog, bij het tekenen van het Verdrag van Portsmouth. Dit was ten gunste van Japan.
    • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Beijer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Beijer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Beijer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Beijer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I98962.php : benaderd 11 maart 2026), "Wilhelmina Theodora "1838 " Beijer (1838-1905)".