Stamboom De Duffelt » Gerardus "1709 " van Uum (1709-1791)

Persoonlijke gegevens Gerardus "1709 " van Uum 


Gezin van Gerardus "1709 " van Uum

Hij is getrouwd met Elske ten Kamp.

Zij zijn op 3 mei 1739 te Zutphen, Gelderland, Nederland in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd op 19 mei 1739 te Zeddam, Gelderland, Nederland, hij was toen 30 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Hendrina van Uhm  1740-1812 
  2. Dorothea van Uum  1743-????
  3. Johanna van Uum  1746-1814
  4. Adamus van Uem  1749-1812 
  5. Wenceslaus van Uum  ± 1754-1836 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerardus "1709 " van Uum?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerardus "1709 " van Uum

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerardus van Uum

Jan van Bronkhorst
± 1654-????
Ytje Bronkhorst
± 1681-????

Gerardus van Uum
1709-1791

1739
Wenceslaus van Uum
± 1754-1836

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1709: Bron: Wikipedia
    • 2 februari » De Brit Alexander Selkirk wordt gered na een schipbreuk en een jarenlang verblijf op een onbewoond eiland. Zijn verhaal is de inspiratie voor het boek Robinson Crusoe van Daniel Defoe.
    • 11 september » Slag bij Malplaquet: Belangrijke slag in de Spaanse Successieoorlog waarbij Nederlandse troepen zware verliezen incasseerden.
    • 15 december » Franse troepen nemen Rome opnieuw in en bezetten het koninkrijk Napels.
  • De temperatuur op 19 mei 1739 lag rond de 18,0 °C. Er was 88 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken regen. Bijzondere weersverschijnselen: donder. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1739: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Bouveteiland wordt ontdekt door de Franse ontdekkingsreiziger Jean-Baptiste Charles Bouvet de Lozier.
    • 20 maart » Nadir Sjah maakt tijdens zijn militaire campagne tegen het Mogolrijk in India de Pauwentroon buit.
  • De temperatuur op 25 september 1791 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
    • 17 februari » Eerst uitvoering van de 93ste symfonie van Joseph Haydn, de eerste van zijn 12-delige Londense symfonieënreeks.
    • 30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
    • 3 mei » De eerste geschreven grondwet van Europa treedt in werking in Polen. (Poolse Grondwet van 3 mei 1791)
    • 22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
    • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
    • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Uum

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Uum.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Uum.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Uum (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I95496.php : benaderd 17 februari 2026), "Gerardus "1709 " van Uum (1709-1791)".