Stamboom De Duffelt » Johanna "1755 " Smink (1755-1844)

Persoonlijke gegevens Johanna "1755 " Smink 

Bron 1Bron 1

Gezin van Johanna "1755 " Smink

Zij is getrouwd met Wenceslaus van Uum.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 24 november 1782 te Zeddam, Gelderland, Nederland, zij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gerharda van Uum  ± 1788-1869 
  2. Johanna van Uum  ± 1791-1882 
  3. Everhardus van Uum  ± 1795-1828
  4. Stephanus van Uum  1797-1869 
  5. Dora van Uum  ± 1802-1815

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna "1755 " Smink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Smink

Johanna Smink
1755-1844

1782

Wenceslaus van Uum
± 1754-1836

Gerharda van Uum
± 1788-1869
Johanna van Uum
± 1791-1882
Everhardus van Uum
± 1795-1828
Dora van Uum
± 1802-1815

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Rutgerus Krebbers, GL00082-9
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 5
    Inventarisnr.: 6257
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 6257
    Gemeente: Bergh
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 5
    Datum: 04-07-1814
    Bruidegom Rutgerus Krebbers
    Leeftijd: 33
    Geboorteplaats: (Stokkum)
    Bruid Gerharda van Hum
    Leeftijd: 26
    Geboorteplaats: (Stokkum)
    Vader bruidegom Hendrik Krebbers
    Moeder bruidegom Dorothea Wolsing
    Vader bruid Wessel van Hum
    Moeder bruid Johanna Smetinks
  2. Genlias via Genlias Monitor, S5000-8, Gelders Archief, gemeente Bergh, toegangnummer 0207, inventarisnummer 6213, overlijden, nummer 20, 29-02-1844
    Type Algemene akte
    Auteur: Genlias
    Data van Genlias (http://www.genlias.nl/) via Genlias Monitor (http://www.genliasmonitor.nl/).

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 november 1782 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten zuiden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1782: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van Die Räuber van Friedrich Schiller in Mannheim.
    • 6 april » Rama I wordt koning van Thailand. Begin van de thans regerende Chakri-dynastie.
    • 16 juli » Première van de opera Die Entführung aus dem Serail van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 4 augustus » Constanze trouwt met Wolfgang Amadeus Mozart.
    • 30 november » Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk tekenen een voorlopig vredesverdrag, waarmee een eind komt aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 27 februari 1844 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: hagel sneeuw betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
    • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
    • 24 mei » Het eerste telegram ooit wordt door Samuel Morse van Baltimore naar Washington D.C. verstuurd, met als inhoud: "What hath God wrought?".
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 25 augustus » Oprichting van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid (Fraters van Tilburg) door Joannes Zwijsen, coadjutor-apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch.
    • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Smink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smink (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I94868.php : benaderd 18 februari 2026), "Johanna "1755 " Smink (1755-1844)".