Stamboom De Duffelt » Jan Willem "1824 " Venhorst (1824-????)

Persoonlijke gegevens Jan Willem "1824 " Venhorst 

Bronnen 1, 2, 3, 4, 5Bronnen 1, 2, 3, 4, 5
  • Alternatieve namen: Jan Willem Venhorst, Jan Willem Venhorst, Jan Willem Venhorst, Jan Willem Venhorst, Jan Willem Venhorst, Jan Willem Venhorst, Jan Willem Venhorst, Jan Willem Venhorst, Jan Willem Venhorst, Jan Willem Venhorst
  • Roepnaam is 1824*.
  • Hij is geboren op 3 maart 1824 in Megchelen, Gelderland, Nederland.
    Plaats: (Gendringen)
  • Een kind van Arnoldus Venhorst en Berendina Massop
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 maart 2023.

Gezin van Jan Willem "1824 " Venhorst

Hij is getrouwd met Theodora Peters.Bronnen 1, 3, 4, 5

Zij zijn getrouwd op 30 mei 1861 te Gendringen, Gelderland, Nederland, hij was toen 37 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Berendina Venhorst  1862-????
  2. Johannes Venhorst  1865-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Willem "1824 " Venhorst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Willem "1824 " Venhorst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Willem Venhorst


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Johannes Venhorst, GL00719-6
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4743
    Gemeente: Gendringen
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 38
    Datum: 22-11-1887
    Bruidegom Johannes Venhorst
    Leeftijd: 22
    Geboorteplaats: Gendringen
    Bruid Theodora Tepoul
    Leeftijd: 25
    Geboorteplaats: Vehlingen (Millingen) (Duitsland)
    Vader bruidegom Jan Willem Venhorst
    Moeder bruidegom Theodora Peters
    Vader bruid Theodorus Tepoul
    Moeder bruid Bernardina Visser
  2. Huwelijksakte Jan Willem Venhorst, GL00096-26
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4746
    Gemeente: Gendringen
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 16
    Datum: 30-05-1861
    Bruidegom Jan Willem Venhorst
    Leeftijd: 37
    Geboorteplaats: Gendringen
    Bruid Theodora Peters
    Leeftijd: 29
    Geboorteplaats: Bienen (Duitsland)
    Vader bruidegom Arend Venhorst
    Moeder bruidegom Berendina Massop
    Vader bruid Heinrich Peters
    Moeder bruid Catharina Weihkamp
  3. overlijden Johanna Wilhelmina Venhorst, GL00718-5
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4677
    Gemeente: Gendringen
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 36
    Aangiftedatum: 18-03-1872
    Overledene Johanna Wilhelmina Venhorst
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 16-03-1872
    Overlijdensplaats: Megchelen (Gendringen)
    Vader Jan Willem Venhorst
    Moeder Theodora Peters
  4. overlijden Johanna Willemina Venhorst, GL00716-5
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4677
    Gemeente: Gendringen
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 97
    Aangiftedatum: 03-07-1869
    Overledene Johanna Willemina Venhorst
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 02-07-1869
    Overlijdensplaats: Megchelen (Gendringen)
    Vader Jan Willem Venhorst
    Moeder Theodora Peters
  5. overlijden Bernardus Wilhelmus Venhorst, GL00717-5
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4677
    Gemeente: Gendringen
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 96
    Aangiftedatum: 17-09-1870
    Overledene Bernardus Wilhelmus Venhorst
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 16-09-1870
    Overlijdensplaats: Megchelen (Gendringen)
    Vader Jan Willem Venhorst
    Moeder Theodora Peters

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 maart 1824 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken sneeuw zwaar . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
    • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
    • 20 mei » Karel X wordt koning van Frankrijk.
    • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
    • 1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
    • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.
  • De temperatuur op 30 mei 1861 lag rond de 18,0 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Stichting van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 9 februari » Jefferson Davis wordt gekozen als eerste en enige president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 18 februari » Samenkomst van het eerste Italiaanse parlement in Turijn.
    • 7 mei » Tennessee treedt toe tot de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 21 juli » Eerste Slag bij Bull Run. Eerste grote veldslag van de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende overwinning voor de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 17 december » Slag bij Rowlett's Station (Amerikaanse Burgeroorlog).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Venhorst

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Venhorst.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Venhorst.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Venhorst (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I9396.php : benaderd 27 januari 2026), "Jan Willem "1824 " Venhorst (1824-????)".