Stamboom De Duffelt » Johannes "1819? " Verstegen (± 1819-1907)

Persoonlijke gegevens Johannes "1819? " Verstegen 

Bronnen 1, 2, 3Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Johannes "1819? " Verstegen

Hij is getrouwd met Hendrica Wennekes.Bronnen 1, 2, 3, 4

Zij zijn getrouwd op 20 april 1850 te Renkum, Gelderland, Nederland.


Kind(eren):

  1. Theodorus Verstegen  1863-1863

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes "1819? " Verstegen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes "1819? " Verstegen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Verstegen

Johannes Verstegen
± 1819-1907

1850

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Jan Versteegen, GL00474-5
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 4
    Inventarisnr.: 3291
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3291
    Gemeente: Renkum
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 4
    Datum: 20-04-1850
    Bruidegom Jan Versteegen
    Leeftijd: 31
    Geboorteplaats: Gendt
    Bruid Hendrica Wennekes
    Leeftijd: 20
    Geboorteplaats: Wageningen
    Vader bruidegom Derk Versteegen
    Moeder bruidegom Christina Koster
    Vader bruid Lambertus Wennekes
    Moeder bruid Catharina Janssen
  2. overlijden Theodorus Verstegen, GL00479-4
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 43
    Inventarisnr.: 3263
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3263
    Gemeente: Renkum
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 43
    Aangiftedatum: 22-06-1863
    Overledene Theodorus Verstegen
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 22-06-1863
    Overlijdensplaats: Renkum
    Vader Johannes Verstegen
    Moeder Hendrika Wennekes
  3. Huwelijksakte Lambertus Petrus Versteege, GL05316
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 23
    Inventarisnr.: 3288
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3288
    Gemeente: Renkum
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 23
    Datum: 01-06-1878
    Bruidegom Lambertus Petrus Versteege
    Leeftijd: 23
    Geboorteplaats: Renkum
    Bruid Grada Jansen
    Leeftijd: 22
    Geboorteplaats: Bemmel
    Vader bruidegom Jan Versteege
    Moeder bruidegom Hendrina Wennekes
    Vader bruid Willem Jansen
    Moeder bruid Willemina Hoogstede
  4. overlijden Theodora Wennekes, GL00478-4
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 73
    Inventarisnr.: 3263
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3263
    Gemeente: Renkum
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 73
    Aangiftedatum: 10-12-1857
    Overledene Theodora Wennekes
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 10-12-1857
    Overlijdensplaats: Renkum
    Vader Nn Nn
    Moeder Nn Nn
    Partner Jan van den Elsen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 april 1850 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
    • 19 juni » Huwelijk van kroonprins Karel van Zweden en prinses Louise der Nederlanden in Stockholm.
    • 9 juli » President Zachary Taylor overlijdt, en Millard Fillmore wordt de 13de President van de Verenigde Staten.
    • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
    • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
    • 16 december » Vier schepen arriveren in Lyttleton (Nieuw-Zeeland) om Christchurch te stichten.
  • De temperatuur op 2 mei 1907 lag tussen 3,7 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 3,8 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
    • 16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
    • 19 juni » Oprichting van de Finse voetbalclub HJK Helsinki.
    • 8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
    • 23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
    • 6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Verstegen


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I93269.php : benaderd 20 februari 2026), "Johannes "1819? " Verstegen (± 1819-1907)".