Stamboom De Duffelt » Johannes Jurrien "1781 " Brouwer (1781-????)

Persoonlijke gegevens Johannes Jurrien "1781 " Brouwer 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Johannes Jurrien "1781 " Brouwer

(1) Hij is getrouwd met Maria Alberdina Eggink.Bronnen 1, 2, 3

Zij zijn getrouwd op 18 december 1819 te Steenderen, Gelderland, Nederland, hij was toen 38 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Grada Brouwer  ± 1822-1826


(2) Hij had een relatie met Johanna Harmsen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Jurrien "1781 " Brouwer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Jurrien "1781 " Brouwer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Jurrien Brouwer

Johannes Jurrien Brouwer
1781-????

(1) 1819
Grada Brouwer
± 1822-1826
(2) 

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Johannes Jurijen Brauer, GL04649
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 26
    Inventarisnr.: 3044
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3044
    Gemeente: Steenderen
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 26
    Datum: 18-12-1819
    Bruidegom Johannes Jurijen Brauer
    Geboortedatum: 14-11-1781
    Geboorteplaats: (Doetinchem)
    Bruid Maria Alberdina Eggink
    Geboortedatum: 14-08-1792
    Geboorteplaats: (Hengelo)
    Vader bruidegom Teunis Brauer
    Moeder bruidegom Anna Margaretha Oelderink
    Vader bruid Garrit Jan Eggink
    Moeder bruid Geertruij Colenbrander
  2. overlijden Grada Brouwer, GL04644
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 34
    Inventarisnr.: 3012
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3012
    Gemeente: Steenderen
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 34
    Aangiftedatum: 06-10-1826
    Overledene Grada Brouwer
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 04-10-1826
    Overlijdensplaats: Steenderen
    Vader Johannes Jurrien Brouwer
    Moeder Maria Alberdina Eggink
  3. overlijden Jan Gerritsen Hartman, GL04643
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 49
    Inventarisnr.: 3012
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3012
    Gemeente: Steenderen
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 49
    Aangiftedatum: 11-11-1825
    Overledene Jan Gerritsen Hartman
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 10-11-1825
    Overlijdensplaats: Steenderen
    Vader Nn Nn
    Moeder Nn Nn
    Partner Teuntje Eggink

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 november 1781 lag rond de 13,0 °C. Er was 51 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: regen geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1781: Bron: Wikipedia
    • 6 januari » Op de Royal Square in Saint Helier op het Kanaaleiland Jersey verslaan de Engelsen de Fransen in de Slag om Jersey. Zowel de Britse aanvoerder majoor Peirson als de Franse aanvoerder baron De Rullecourt komen om het leven.
    • 13 maart » Astronoom William Herschel ontdekt de planeet Uranus.
    • 5 augustus » De Slag bij de Doggersbank, een zeeslag tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk tijdens de Vierde Engels-Nederlandse Oorlog. De slag eindigt feitelijk onbeslist.
    • 4 september » Los Angeles wordt gesticht.
  • De temperatuur op 18 december 1819 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen mistig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1819: Bron: Wikipedia
    • 22 februari » Spanje moet Florida afstaan aan de Verenigde Staten.
    • 4 juni » Paus Pius VII stelt één nieuwe kardinaal aan.
    • 14 december » Alabama wordt de 22ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 17 december » Simón Bolívar sticht Colombia.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Brouwer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Brouwer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Brouwer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Brouwer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I86874.php : benaderd 5 februari 2026), "Johannes Jurrien "1781 " Brouwer (1781-????)".