Stamboom De Duffelt » Maria Schreur (????-1889)

Persoonlijke gegevens Maria Schreur 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Maria Schreur

Zij is getrouwd met Johannes Lowenthal.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 10 februari 1847 te Wisch, Gelderland, Nederland.


Kind(eren):

  1. Frederik Lowenthal  1848-1889 
  2. Johannes Löwenthal  1851-1930 
  3. Maria Lowenthal  ± 1855-1928
  4. Dina Lowenthal  ????-1933 
  5. Herman Lowenthal  ????-1941 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Schreur?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Schreur

Maria Schreur
????-1889

1847
Maria Lowenthal
± 1855-1928

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Johannes Lowenthal, GL00034-40
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 2366
    Gemeente: Wisch
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 25
    Datum: 20-06-1889
    Bruidegom Johannes Lowenthal
    Leeftijd: 37
    Geboorteplaats: Wisch
    Bruid Hendrika Massop
    Leeftijd: 21
    Geboorteplaats: Gendringen
    Vader bruidegom Johannes Lowenthal
    Moeder bruidegom Maria Schreur
    Vader bruid Willem Massop
    Moeder bruid Gerritjen Klein Jebbink
  2. overlijden Johannes Löwenthal, GL00664-6
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8843
    Gemeente: Wisch
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 80
    Aangiftedatum: 30-10-1930
    Overledene Johannes Löwenthal
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 29-10-1930
    Overlijdensplaats: Silvolde
    Vader Johannes Löwenthal
    Moeder Maria Schreur
    Partner Hendrika Massop

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 februari 1847 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
    • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
    • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
    • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
    • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
    • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.
  • De temperatuur op 14 februari 1889 lag rond de 1,5 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 36 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
    • 3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 14 juli » Stichting van de Tweede Internationale in Parijs.
    • 15 oktober » Opening van het Centraal Station te Amsterdam, gebouwd naar een ontwerp van Pierre Cuypers.
    • 11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schreur

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schreur.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schreur.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schreur (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I8472.php : benaderd 9 augustus 2025), "Maria Schreur (????-1889)".