Stamboom De Duffelt » Joannes "1835 " van Gent (1835-1913)

Persoonlijke gegevens Joannes "1835 " van Gent 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Joannes "1835 " van Gent

(1) Hij is getrouwd met Hendrina Verplak.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 22 juni 1859 te Elst (Ge), Gelderland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Bernardus van Gent  ± 1861-1863
  2. Kind van Gent  1862-1862
  3. Kind van Gent  1863-1863
  4. Anna Maria van Gent  ± 1867-1869


(2) Hij is getrouwd met Johanna Willemsen.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 22 september 1892 te Elst (Ge), Gelderland, Nederland, hij was toen 57 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannes "1835 " van Gent?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joannes "1835 " van Gent

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joannes van Gent

Wilhelmus Peters
± 1758-1809
Anna Peters
1805-1848

Joannes van Gent
1835-1913

(1) 1859
Bernardus van Gent
± 1861-1863
Kind van Gent
1862-1862
Kind van Gent
1863-1863
(2) 1892

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Joannes van Gent, GL00118-13
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 22
    Inventarisnr.: 5068
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 5068
    Gemeente: Elst
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 22
    Datum: 22-09-1892
    Bruidegom Joannes van Gent
    Leeftijd: 57
    Geboorteplaats: Valburg
    Bruid Johanna Willemsen
    Leeftijd: 44
    Geboorteplaats: Valburg
    Vader bruidegom Gerardus van Gent
    Moeder bruidegom Anna Peters
    Vader bruid Gradus Willemsen
    Moeder bruid Hermijna Janssen
  2. Huwelijksakte Joannes van Gent, GL04343
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 25
    Inventarisnr.: 5070
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 5070
    Gemeente: Elst
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 25
    Datum: 22-06-1859
    Bruidegom Joannes van Gent
    Leeftijd: 24
    Geboorteplaats: Herveld (Valburg)
    Bruid Hendrina Verplak
    Leeftijd: 31
    Geboorteplaats: Elden (Elst)
    Vader bruidegom Gerardus van Gent
    Moeder bruidegom Anna Peters
    Vader bruid Robertus Verplak
    Moeder bruid Maria Bierman

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 januari 1835 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
    • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
    • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
    • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.
  • De temperatuur op 22 september 1892 lag rond de 15,0 °C. Er was 23 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Opening van Ellis Island, de plek waar alle immigranten de Verenigde Staten van Amerika binnenkomen.
    • 13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
    • 14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
    • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
  • De temperatuur op 11 maart 1913 lag tussen 3,9 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 1,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
    • 29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
    • 29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
    • 10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
    • 16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
    • 10 oktober » Het Panamakanaal wordt geopend.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Gent

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Gent.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Gent.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Gent (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I84530.php : benaderd 25 januari 2026), "Joannes "1835 " van Gent (1835-1913)".