Stamboom De Duffelt » Johanna Willemina "1836 " van Heumen (1836-1897)

Persoonlijke gegevens Johanna Willemina "1836 " van Heumen 

Bronnen 1, 2, 3Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Johanna Willemina "1836 " van Heumen

Zij is getrouwd met Martinus Raaijmakers.Bronnen 1, 2, 3

Zij zijn getrouwd op 8 november 1866 te Elst (Ge), Gelderland, Nederland, zij was toen 30 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Theodorus Raaijmakers  1868-1946 
  2. Petrus Raaijmakers  1871-????
  3. Kind Raaijmakers  1873-1873
  4. Kind Raaijmakers  1881-1881

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Willemina "1836 " van Heumen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Willemina "1836 " van Heumen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Willemina van Heumen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Rudolf Degen, GL04307
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 39
    Inventarisnr.: 3285
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3285
    Gemeente: Renkum
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 39
    Datum: 07-08-1897
    Bruidegom Rudolf Degen
    Leeftijd: 32
    Geboorteplaats: Oosterbeek
    Bruid Anna Maria Raaijmakers
    Leeftijd: 30
    Geboorteplaats: Elst
    Vader bruidegom Jan Degen
    Moeder bruidegom Maria Erkens
    Vader bruid Martinus Raaijmakers
    Moeder bruid Johanna Willemina van Heumen
  2. Huwelijksakte Johannes Lambertus Rensen, GL00355-10
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 7894
    Gemeente: Renkum
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 38
    Datum: 07-08-1902
    Bruidegom Johannes Lambertus Rensen
    Leeftijd: 34
    Geboorteplaats: Huissen
    Bruid Willemina Johanna Raijmakers
    Leeftijd: 27
    Geboorteplaats: Elst
    Vader bruidegom Willem Rensen
    Moeder bruidegom Hendrina Thebes
    Vader bruid Martinus Raijmakers
    Moeder bruid Johanna Willemina van Heumen
  3. overlijden Wilhelmina Johanna Raijmakers, GL00364-9
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 7878
    Gemeente: Renkum
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 165
    Aangiftedatum: 16-10-1933
    Overledene Wilhelmina Johanna Raijmakers
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 15-10-1933
    Overlijdensplaats: Oosterbeek
    Vader Martinus Raijmakers
    Moeder Johanna Wilhelmina van Heumen
    Partner Johannes Lambertus Rensen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 februari 1836 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: helder nevel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.
  • De temperatuur op 8 november 1866 lag rond de 12,3 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 17 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 23 augustus » Verdrag van Praag waarbij de Duitse Bond wordt ontbonden, en Sleeswijk-Holstein, Hannover, Hessen-Kassel, Nassau en Frankfurt door Pruisen worden geannexeerd.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 15 september 1897 lag rond de 11,9 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Heumen


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I84345.php : benaderd 4 februari 2026), "Johanna Willemina "1836 " van Heumen (1836-1897)".