Stamboom De Duffelt » Bernardus "1786 " van Sass (1786-1861)

Persoonlijke gegevens Bernardus "1786 " van Sass 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Bernardus "1786 " van Sass

Hij is getrouwd met Jacomina Eggen.Bronnen 1, 2, 4

Zij zijn getrouwd op 14 oktober 1813 te Huissen, Gelderland, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Joannes van Sass  1815-1822
  2. Willem van Sass  1817-1822
  3. Margaretha van Sass  1821-1822

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernardus "1786 " van Sass?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bernardus "1786 " van Sass

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bernardus van Sass

Bernardus van Sass
1786-1861

1813

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. overlijden Willem van Sass, GL04068
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 39
    Inventarisnr.: 4008
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4008
    Gemeente: Huissen
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 39
    Aangiftedatum: 11-09-1822
    Overledene Willem van Sass
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 10-09-1822
    Overlijdensplaats: Huissen
    Vader Bernardus van Sass
    Moeder Jacoba Eggen
  2. Huwelijksakte Barend van Sas, GL04066
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 18
    Inventarisnr.: 4035
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4035
    Gemeente: Huissen
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 18
    Datum: 14-10-1813
    Bruidegom Barend van Sas
    Leeftijd: 27
    Geboorteplaats: Elst
    Bruid Jacomina Eggen
    Leeftijd: 28
    Geboorteplaats: Huissen
    Vader bruidegom Jan van Sas
    Moeder bruidegom Kaatje Dames
    Vader bruid Willem Eggen
    Moeder bruid Margaritha Wolters
  3. Genlias via Genlias Monitor, S5000-5, Gelders Archief, gemeente Huissen, toegangnummer 0207, inventarisnummer 4005, overlijden, nummer 27, 06-06-1861
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Auteur: Genlias
    Data van Genlias (http://www.genlias.nl/) via Genlias Monitor (http://www.genliasmonitor.nl/).
  4. Genlias via Genlias Monitor, S5000-5, Gelders Archief, gemeente Huissen, toegangnummer 0207, inventarisnummer 4035, Huwelijksakte, nummer 18, 14-10-1813
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Auteur: Genlias
    Data van Genlias (http://www.genlias.nl/) via Genlias Monitor (http://www.genliasmonitor.nl/).

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 februari 1786 lag rond de -6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: noorderlicht. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1786: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » De Franse astronoom Pierre Méchain neemt de komeet Encke waar.
    • 8 augustus » De top van de Mont Blanc wordt voor het eerst bereikt.
  • De temperatuur op 14 oktober 1813 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: storm(achtig) veel regen bui hagel onweer. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
    • 16 maart » Pruisen verklaart Napoleon de oorlog.
    • 29 april » Rubber wordt gepatenteerd.
    • 19 oktober » Napoleon lijdt in de Slag bij Leipzig een van zijn zwaarste nederlagen.
    • 13 november » De acteur Frederikus Adrianus Rosenveldt wordt door de Franse politie gearresteerd nadat hij op het toneel "Vivat Oranje!" heeft geroepen. Hij wordt in gevangenschap naar Frankrijk afgevoerd.
    • 30 november » De latere Willem I der Nederlanden zet na achttien jaar weer voet op Nederlandse bodem, op het strand van Scheveningen.
    • 30 november » Zware strijd in en rond Arnhem. De Franse bezetter wordt door een uitermate bloedige Pruisische stormaanval uit de stad verdreven.
  • De temperatuur op 5 juni 1861 lag rond de 13,7 °C. Er was 15 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Abraham Lincoln wordt beëdigd als 16e president van de Verenigde Staten
    • 7 mei » Tennessee treedt toe tot de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 20 mei » Kentucky verklaart zich neutraal in het conflict dat de Amerikaanse Burgeroorlog zou gaan heten.
    • 10 juni » Slag bij Big Bethel tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het is een van de eerste veldslagen dat resulteerde in een Zuidelijke overwinning.
    • 10 augustus » Slag bij Wilson's Creek tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Dankzij deze veldslag wonnen de Zuidelijken de controle over het zuidwesten van Missouri.
    • 31 oktober » Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Spanje sluiten het Verdrag van Londen, waarin ze besloten over te gaan tot interventie in Mexico (ook wel bekend als de Tweede Onafhankelijkheidsoorlog)


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Sass

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Sass.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Sass.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Sass (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I81283.php : benaderd 7 februari 2026), "Bernardus "1786 " van Sass (1786-1861)".