Stamboom De Duffelt » Maria "1843 " Holland (1843-1931)

Persoonlijke gegevens Maria "1843 " Holland 


Gezin van Maria "1843 " Holland

Zij is getrouwd met Willem van der Velden.Bron 2

Gehuwd met dispensatie,

Zij zijn getrouwd op 31 mei 1876 te Gendt, Gelderland, Nederland, zij was toen 33 jaar oud.

Bg.: klompenmaker,

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria "1843 " Holland?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria "1843 " Holland

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Holland

Joanna Aartsen
± 1784-1860

Maria Holland
1843-1931

1876

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Genlias via Genlias Monitor, S5000-5, Gelders Archief, gemeente Gendt, toegangnummer 0207, inventarisnummer 8350, overlijden, nummer 30, 15-10-1931
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Auteur: Genlias
    Data van Genlias (http://www.genlias.nl/) via Genlias Monitor (http://www.genliasmonitor.nl/).
  2. Genlias via Genlias Monitor, S5000-5, Gelders Archief, gemeente Gendt, toegangnummer 0207, inventarisnummer 4661, Huwelijksakte, nummer 13, 31-05-1876
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Type Algemene akte
    Auteur: Genlias
    Data van Genlias (http://www.genlias.nl/) via Genlias Monitor (http://www.genliasmonitor.nl/).

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 april 1843 lag rond de 14,0 °C. Er was 440 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1843: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Leo Dehon, Frans priester, stichter van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus († 1925)
    • 25 maart » De Thames Tunnel in Londen wordt geopend, 's werelds eerste tunnel onder water.
    • 28 juni » Huwelijk van kroonprins Frederik Willem van Mecklenburg-Strelitz en prinses Augusta van Cambridge in Buckingham Palace in Londen.
    • 19 juli » Tewaterlating van het eerste, volledig metalen, stoomschip: de SS Great Britain.
    • 19 december » De eerste publicatie van A Christmas Carol van Charles Dickens.
  • De temperatuur op 31 mei 1876 lag rond de 15,1 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
  • De temperatuur op 14 oktober 1931 lag tussen 6,6 °C en 13,4 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
    • 1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
    • 11 juli » Opening van het Prater Stadion in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.
    • 17 september » RCA brengt zijn eerste grammofoonplaat uit.
    • 17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
    • 4 december » Maximiliano Hernández Martínez pleegt een staatsgreep in El Salvador.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1812 » Kaspar Hauser, Duits vondeling van onduidelijke afkomst († 1833)
  • 1848 » Eugène Simon, Frans arachnoloog († 1924)
  • 1870 » Franz Lehár, Oostenrijks-Hongaars componist en dirigent († 1948)
  • 1870 » Auguste Declercq, Belgisch bisschop van het apostolisch vicariaat Opper-Kasaï († 1938)
  • 1874 » Cyriel Verschaeve, Belgisch Vlaams-nationalistisch priester en collaborateur († 1949)
  • 1877 » Alice B. Toklas, Amerikaans avant-garde kunstenares († 1967)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Holland

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Holland.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Holland.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Holland (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I77331.php : benaderd 23 januari 2026), "Maria "1843 " Holland (1843-1931)".