Stamboom De Duffelt » Joannes "1775 " Sanders (1775-????)

Persoonlijke gegevens Joannes "1775 " Sanders 

  • Roepnaam is 1775*.
  • Hij is geboren op 25 juli 1775 in Eijmeren, Gelderland, Nederland.
    getuigen: Wilhelm Evers en Maria Sanders
  • Een kind van Jacobus Sanders en Anna Sanders
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 februari 2021.

Gezin van Joannes "1775 " Sanders

Hij is getrouwd met Joanna Laurensen.

Zij zijn getrouwd op 2 maart 1800 te Eijmeren, Gelderland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.

getuigen:
Jacobus Elink en Wilhelma Hermensen

Kind(eren):

  1. Joannes Sanders  1800-????
  2. Joanna Sanders  1803-1888
  3. Gijsbertus Sanders  1806-1814
  4. Petronella Sanders  1808-????
  5. Henrica Sanders  1808-????
  6. Arnoldus Sanders  1810-1829
  7. Hendrina Sanders  1813-????
  8. Dora Sanders  1815-1853 
  9. Gijsbartus Sanders  1818-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannes "1775 " Sanders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joannes "1775 " Sanders

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joannes Sanders

Joannes Sanders
1775-????

1800
Dora Sanders
1815-1853

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 juli 1775 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: wat dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van de opera La finta giardiniera van Wolfgang Amadeus Mozart in München.
    • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
    • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
    • 2 mei » Benjamin Franklin voltooit zijn studie van de Golfstroom.
    • 11 juni » Koning Lodewijk XVI van Frankrijk wordt tot koning gekroond.
    • 21 juni » Karel van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Willem.
  • De temperatuur op 2 maart 1800 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
    • 14 maart » Kardinaal Chiaramonti wordt in Venetië gekozen tot Paus Pius VII.
    • 21 maart » Kroning van Paus Pius VII in Venetië.
    • 28 maart » Het Iers parlement tekent de Act of Union waarin akkoord gegaan wordt met een vereniging met Groot-Brittannië.
    • 5 september » Malta, dat door de Fransen bezet was, valt in handen van de Britten.
    • 1 oktober » Spanje en Frankrijk tekenen in het geheim het verdrag van San Ildefonso, waarmee Spanje het koloniale territorium Louisiana teruggeeft aan de Fransen.
    • 17 november » De Verenigde Staten hebben hun nieuwe federale hoofdstad in gebruik genomen: Washington D.C., aan de oever van de rivier de Potomac.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sanders

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sanders.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sanders.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sanders (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I60094.php : benaderd 15 maart 2026), "Joannes "1775 " Sanders (1775-????)".