Stamboom De Duffelt » Wilhelmina Theodora "1889 " Peelen (1889-????)

Persoonlijke gegevens Wilhelmina Theodora "1889 " Peelen 

Bron 1Bron 1

Gezin van Wilhelmina Theodora "1889 " Peelen

Zij is getrouwd met Hendrikus Huisman.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 22 april 1909 te Renkum, Gelderland, Nederland, zij was toen 20 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmina Theodora "1889 " Peelen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmina Theodora "1889 " Peelen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmina Theodora Peelen

Wilhelmina Theodora Peelen
1889-????

1909

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Hendrikus Huisman, GL03956
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 18
    Inventarisnr.: 7893
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 7893
    Gemeente: Renkum
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 18
    Datum: 22-04-1909
    Bruidegom Hendrikus Huisman
    Leeftijd: 25
    Geboorteplaats: Rheden
    Bruid Wilhelmina Theodora Peelen
    Leeftijd: 20
    Geboorteplaats: Renkum
    Vader bruidegom Hendrik Huisman
    Moeder bruidegom Antonia Jansen
    Vader bruid Derk Peelen
    Moeder bruid Wilhelmina Jansen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 februari 1889 lag rond de 1,5 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 36 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
    • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
    • 22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 24 mei » Paus Leo XIII benoemt zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Petrus Lambertus Goossens.
    • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
  • De temperatuur op 22 april 1909 lag tussen 6,1 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 10,3 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
    • 31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
    • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
    • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
    • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
    • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Peelen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Peelen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Peelen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Peelen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I59422.php : benaderd 5 februari 2026), "Wilhelmina Theodora "1889 " Peelen (1889-????)".