Stamboom De Duffelt » Hendrik "1869? " Breman (± 1869-1908)

Persoonlijke gegevens Hendrik "1869? " Breman 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Hendrik "1869? " Breman

Hij is getrouwd met Marrigje Jaspers.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 5 april 1902 te Zwartsluis, Overijssel, Nederland.


Kind(eren):

  1. Kind Breman  1906-1906

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik "1869? " Breman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik "1869? " Breman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Breman

Jan Breman
± 1829-1901
Aaltje Smit
± 1837-1881

Hendrik Breman
± 1869-1908

1902

Marrigje Jaspers
± 1865-1941

Kind Breman
1906-1906

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Hendrik Breman, GL00282-2
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 8
    Inventarisnr.: 14252
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 14252
    Gemeente: Zwartsluis
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 8
    Datum: 05-04-1902
    Bruidegom Hendrik Breman
    Leeftijd: 33
    Geboorteplaats: Zwartsluis
    Bruid Marrigje Jaspers
    Leeftijd: 37
    Geboorteplaats: Zwartsluis
    Vader bruidegom Jan Breman
    Moeder bruidegom Aaltje Smit
    Vader bruid Jasper Jaspers
    Moeder bruid Jacoba Marsman
  2. overlijdensakte Marrigje Jaspers, GL00461-2
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 39
    Inventarisnr.: 14401
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 14401
    Gemeente: Zwartsluis
    Soort akte: overlijdensakte
    Aktenummer: 39
    Aangiftedatum: 19-09-1941
    Overledene Marrigje Jaspers
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 18-09-1941
    Leeftijd: 76
    Overlijdensplaats: Zwartsluis
    Vader Jasper Jaspers
    Moeder Jacoba Marsman
    Partner Hendrik Breman

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 april 1902 lag tussen 3,8 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (22%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Real Madrid wordt opgericht.
    • 8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
    • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
    • 9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
    • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
    • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.
  • De temperatuur op 30 november 1908 lag tussen 5,2 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 6,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Robert Baden-Powell richt de scouting op.
    • 2 maart » Eerste driechromatische foto's van Gabriel Jonas Lippmann.
    • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
    • 10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
    • 12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Breman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Breman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Breman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Breman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I56869.php : benaderd 13 februari 2025), "Hendrik "1869? " Breman (± 1869-1908)".