Stamboom De Duffelt » Jacobus "1759 " Berendsen (1759-1818)

Persoonlijke gegevens Jacobus "1759 " Berendsen 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Jacobus "1759 " Berendsen

Hij is getrouwd met Willemina van Huet.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 10 oktober 1781 te in 't Loo (Duiven), Gelderland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Lambertina Berentsen  1782-1854 
  2. Gertrudis Berendsen  1786-1825 
  3. Johanna Berndsen  1788-1852 
  4. Jacobus Berendsen  1790-????
  5. Egbertus Berendsen  1792-????
  6. Bernardina Beerndse  1794-1870
  7. Bernardus Berendsen  1796-1838
  8. Theodorus Berentzen  1798-1868 
  9. Hermanus Beerndse  1800-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus "1759 " Berendsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus "1759 " Berendsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Berendsen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Arnoldus Gerritsen, GL00659-3
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 26
    Inventarisnr.: 2515
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 2515
    Gemeente: Westervoort
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 26
    Datum: 08-10-1813
    Bruidegom Arnoldus Gerritsen
    Geboortedatum: 14-05-1782
    Geboorteplaats: (Groessen)
    Bruid Lambertina Berentsen
    Geboortedatum: 16-11-1782
    Geboorteplaats: (Loo)
    Vader bruidegom Andries Gerritsen
    Moeder bruidegom Reinera Boekhorst
    Vader bruid Jacobus Berendsen
    Moeder bruid Willemina van Huet
  2. Huwelijksakte Theodorus Berentzen, GL06534
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 2128
    Gemeente: Zevenaar
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 5
    Datum: 04-05-1829
    Bruidegom Theodorus Berentzen
    Leeftijd: 31
    Geboorteplaats: Duiven
    Bruid Hendrina Jansen
    Leeftijd: 23
    Geboorteplaats: Zevenaar
    Vader bruidegom Jacobus Berentzen
    Moeder bruidegom Wilhelmina van Huet
    Vader bruid Gerrardus Jansen
    Moeder bruid Wilhelmina Menting
  3. Genlias via Genlias Monitor, S5000-2-2, Gelders Archief, gemeente Duiven, toegangnummer 0207, inventarisnummer 8944, overlijden, nummer 22, 21-09-1818
    Type Algemene akte
    Auteur: Genlias
    Data van Genlias

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 augustus 1759 lag rond de 14,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: regen geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1759: Bron: Wikipedia
    • 15 januari » Opening van het British Museum.
    • 13 september » Slag om Quebec: De Engelsen veroveren de vestingstad Quebec op de Fransen in de Franse en Indiaanse Oorlog.
    • 24 september » Paus Clemens XIII creëert 22 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse curieprelaat Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli.
  • De temperatuur op 10 oktober 1781 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten zuiden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1781: Bron: Wikipedia
    • 6 januari » Op de Royal Square in Saint Helier op het Kanaaleiland Jersey verslaan de Engelsen de Fransen in de Slag om Jersey. Zowel de Britse aanvoerder majoor Peirson als de Franse aanvoerder baron De Rullecourt komen om het leven.
    • 13 maart » Astronoom William Herschel ontdekt de planeet Uranus.
    • 5 augustus » De Slag bij de Doggersbank, een zeeslag tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk tijdens de Vierde Engels-Nederlandse Oorlog. De slag eindigt feitelijk onbeslist.
    • 4 september » Los Angeles wordt gesticht.
  • De temperatuur op 19 september 1818 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1818: Bron: Wikipedia
    • 2 maart » Ontdekking van de grafkamer van de piramide van Chefren door Giovanni Battista Belzoni.
    • 1 april » Verheffing van het Bisdom Bamberg in Beieren tot Aartsbisdom Bamberg.
    • 30 juni » Verheffing van het Bisdom Warschau in Polen tot Aartsbisdom Warschau.
    • 30 september » Willeskop wordt een gemeentewapen verleend.
    • 3 december » Illinois wordt de 21e staat van de Verenigde Staten.
    • 24 december » Stille Nacht, gecomponeerd door Franz Gruber, wordt voor het eerst uitgevoerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Berendsen


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I55419.php : benaderd 15 januari 2026), "Jacobus "1759 " Berendsen (1759-1818)".