Stamboom De Duffelt » Evert Anthonij "1781 " Meijerink (1781-????)

Persoonlijke gegevens Evert Anthonij "1781 " Meijerink 

Bron 1Bron 1

Gezin van Evert Anthonij "1781 " Meijerink

(1) Hij is getrouwd met Gerridina Sogen.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1808 te Ommen, Overijssel, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Geesje Meijerink  1809-???? 


(2) Hij is getrouwd met Arendina van Straten.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1844 te Ommen, Stad, Overijssel, Nederland, hij was toen 62 jaar oud.


Notities over Evert Anthonij "1781 " Meijerink

Evert Anthonie Meijrink J.M. geboren en wonende ter dezer Stede Ommen & Gerridina Sogen J.D. geboren te Ommen en thans wonende bij Gerrit Overmars aan den Schuilenberg karspel Hellendoorn.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Evert Anthonij "1781 " Meijerink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Evert Anthonij "1781 " Meijerink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Evert Anthonij Meijerink

Hermanna Vos
± 1720-????
Roelof Meijerink
1746-> 1811

Evert Anthonij Meijerink
1781-????

(1) 1808
(2) 1844

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Hendrik Oldeman, GL01301
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 12
    Inventarisnr.: 10217
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 10217
    Gemeente: Ommen, Stad
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 12
    Datum: 04-11-1826
    Bruidegom Hendrik Oldeman
    Leeftijd: 20
    Geboorteplaats: Ommen, Stad
    Bruid Geesje Meijerink
    Leeftijd: 17
    Geboorteplaats: Ommen, Stad
    Vader bruidegom Gerrit Oldeman
    Moeder bruidegom Maria Roelofs
    Vader bruid Evert Antonij Meijerink
    Moeder bruid Gerridina Sogen
    Nadere informatie beroep Bg.: schipper; beroep vader Bg.: schipper; beroep vader Bd.: schoenmaker
  2. Trouwboek van Ommen., S674
    Type Algemene bron
    Type Algemene bron

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 oktober 1781 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1781: Bron: Wikipedia
    • 6 januari » Op de Royal Square in Saint Helier op het Kanaaleiland Jersey verslaan de Engelsen de Fransen in de Slag om Jersey. Zowel de Britse aanvoerder majoor Peirson als de Franse aanvoerder baron De Rullecourt komen om het leven.
    • 13 maart » Astronoom William Herschel ontdekt de planeet Uranus.
    • 5 augustus » De Slag bij de Doggersbank, een zeeslag tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk tijdens de Vierde Engels-Nederlandse Oorlog. De slag eindigt feitelijk onbeslist.
    • 4 september » Los Angeles wordt gesticht.
  • De temperatuur op 17 mei 1844 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
    • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
    • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
    • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Meijerink


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I50985.php : benaderd 1 februari 2026), "Evert Anthonij "1781 " Meijerink (1781-????)".