Stamboom De Duffelt » Gerridiena "1828? " Bomhof (± 1828-????)

Persoonlijke gegevens Gerridiena "1828? " Bomhof 

Bron 1

Gezin van Gerridiena "1828? " Bomhof

Zij is getrouwd met Harmen Jan Aberson.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 30 april 1856 te Zwolle (Ov), Overijssel, Nederland.


Kind(eren):

  1. Hein Aberson  1863-1914 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerridiena "1828? " Bomhof?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gerridiena Bomhof

Gerridiena Bomhof
± 1828-????

1856

Harmen Jan Aberson
± 1828-????

Hein Aberson
1863-1914

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Hein Aberson, GL1795
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 165
    Inventarisnr.: 123.14574
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 123.14574
    Gemeente: Zwolle
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 165
    Datum: 01-11-1894
    Bruidegom Hein Aberson
    Geboorteplaats: Zwolle
    Bruid Gerridina van Elburg
    Geboorteplaats: Ommen, Stad
    Vader bruidegom Harmen Jan Aberson
    Moeder bruidegom Gerridiena Bomhof
    Vader bruid Frederik van Elburg
    Moeder bruid Johanna van Elburg
    Nadere informatie bruidegom: 31 jaar.; bruid: 23 jaar.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 april 1856 lag rond de 9,0 °C. Er was 396 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 2 maart » De vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir barst uit en maakt 2.806 slachtoffers. De vulkaan blijft tot half maart as spugen.
    • 30 maart » Verdrag van Parijs: einde van de Krimoorlog.
    • 3 juni » Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
    • 20 juni » Karel III volgt zijn overleden vader Florestan I op als vorst van Monaco.
    • 2 december » Frankrijk en Spanje bereiken een overeenkomst over het verloop van hun gezamenlijke grens.
    • 14 december » Het casino in Monte Carlo wordt geopend.

Over de familienaam Bomhof

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bomhof.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bomhof.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bomhof (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I48741.php : benaderd 18 januari 2026), "Gerridiena "1828? " Bomhof (± 1828-????)".