Stamboom De Duffelt » Frederika "1863 " Rietman (1863-1944)

Persoonlijke gegevens Frederika "1863 " Rietman 

Bronnen 1, 2Bronnen 2, 3

Gezin van Frederika "1863 " Rietman

Zij is getrouwd met Jan van Elburg.Bronnen 1, 2, 3

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1888 te Ommen, Ambt, Overijssel, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gerhard van Elburg  1889-1971 
  2. Herman van Elburg  1893-1963
  3. Hermanus van Elburg  1895-1972
  4. Hermina van Elburg  1896-1968

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Frederika "1863 " Rietman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Frederika "1863 " Rietman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Frederika Rietman

Frederika Rietman
1863-1944

1888

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Gerhard van Elburg, GL1747
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 4
    Inventarisnr.: 123.10224
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 123.10224
    Gemeente: Ommen, Stad
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 4
    Datum: 18-05-1917
    Bruidegom Gerhard van Elburg
    Geboorteplaats: Ommen, Stad
    Bruid Hendrika Timmerman
    Geboorteplaats: Ommen, Stad
    Vader bruidegom Jan van Elburg
    Moeder bruidegom Frederika Rietman
    Vader bruid Jan Timmerman
    Moeder bruid Hendrika van Gerner
  2. Huwelijksakte Jan van Elburg, GL1717
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 9
    Inventarisnr.: 123.10392
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 123.10392
    Gemeente: Ommen, Ambt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 9
    Datum: 05-05-1888
    Bruidegom Jan van Elburg
    Geboorteplaats: Ommen, Ambt
    Bruid Frederika Rietman
    Geboorteplaats: Zwollerkerspel
    Vader bruidegom Hermanus van Elburg
    Moeder bruidegom Gerredina Slotman
    Vader bruid Harm Rietman
    Moeder bruid Hermpje van 't Hof
  3. overlijdensakte Frederika Rietman, GL01492
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 25
    Inventarisnr.: 16923
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 16923
    Gemeente: Ommen
    Soort akte: overlijdensakte
    Aktenummer: 25
    Aangiftedatum: 02-03-1944
    Overledene Frederika Rietman
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 02-03-1944
    Leeftijd: 80
    Overlijdensplaats: Ommen
    Vader Harm Rietman
    Moeder Hermpje van 't Hof
    Partner Jan van Elburg

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 oktober 1863 lag rond de 13,1 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
    • 21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
    • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
    • 1 juli » Begin van de Slag bij Gettysburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
  • De temperatuur op 5 mei 1888 lag rond de 14,7 °C. De winddruk was 20 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 44%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
  • De temperatuur op 2 maart 1944 lag tussen -1,7 °C en 3,7 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 7,0 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De geallieerden beginnen Operatie Shingle met een aanval op de plaats Anzio in Italië.
    • 19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
    • 13 juli » In Sneek begint de Sneker Bloednacht waarin vier inwoners van Sneek werden geliquideerd als vergelding voor de moord op Gaele van der Kooij, een lid van de Nationalsozialistisches Kraftfahrkorps.
    • 1 augustus » In Warschau, Polen breekt de Opstand van Warschau uit tegen de Duitse bezetters.
    • 28 september » Duitse troepen verslaan de Britse parachutisten in de Slag om Arnhem.
    • 30 oktober » De gaskamers van Auschwitz worden voor de laatste keer gebruikt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rietman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rietman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rietman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rietman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I47105.php : benaderd 16 maart 2026), "Frederika "1863 " Rietman (1863-1944)".