Stamboom De Duffelt » Gerhardus Hendrikus "1844 " van Elburg (1844-< 1887)

Persoonlijke gegevens Gerhardus Hendrikus "1844 " van Elburg 

Bron 1

Gezin van Gerhardus Hendrikus "1844 " van Elburg

Hij is getrouwd met Gerritdina Kokkelink.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 12 augustus 1870 te Hardenberg, Ambt, Overijssel, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.


Notities over Gerhardus Hendrikus "1844 " van Elburg

Hierbij heb ik de eer U te doen geworden een door mij zaterdag jl. opgemaakt proces-verbaal ten verzoeke van Gerhardus Hendrikus van Elburg en ten laste van diens schoonmoeder Hendrikje Meertens. Ik heb die zaak nader onderzocht en is het mij gebleken dat de klager van Elburg bekend staat als een liederlijk sujet, die na eerst zelf zich als bakker te hebben gevestigd, door slecht gedrag in dier voege is achteruitgegaan, dat zijn stiefschoonvader H. Olsman hem en zijne vrouw uit medelijden in hunne woning hebben opgenomen. Het schijnt dat het verblijf ten huize van gezegden Olsman, van Elburg niet langer beviel, en wilde hij die woning verlaten en het bed mede nemen. Men zegt dat van Elburg met achterlating zijner vrouw zich naar Amerika wil begeven en wil de vrouw hem niet vergezellen, en zulks uithoofde van het liederlijk gedrag van den man. Het kwam mij voor dat de slagen die van Elburg zoude hebben ontvangen al zeer weinig te beteekenen hebben, en dat de klagte door hem is gedaan uit wrevel, omdat men hem belette het bed mede te nemen, dat zeker terstond verkocht zoude worden om de opbrengst te besteden tot het koopen van sterken drank.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerhardus Hendrikus "1844 " van Elburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerhardus Hendrikus "1844 " van Elburg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerhardus Hendrikus van Elburg

Susanna Marsman
1769-± 1833

Gerhardus Hendrikus van Elburg
1844-< 1887

1870

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Gerhardus Hendrikus van Elburg, GL1706
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 50
    Inventarisnr.: 123.05891
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 123.05891
    Gemeente: Hardenberg, Ambt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 50
    Datum: 12-08-1870
    Bruidegom Gerhardus Hendrikus van Elburg
    Geboorteplaats: Ommen, Ambt
    Bruid Gerritdina Kokkelink
    Geboorteplaats: Bergentheim (Hardenbergh, Ambt)
    Vader bruidegom Gerrit van Elburg
    Moeder bruidegom Maria Konijnenbeld
    Vader bruid Diodorus Kokkelink
    Moeder bruid Hendrikje Meesters

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 april 1844 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
    • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
    • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
    • 13 juni » Linus Yale verkrijgt octrooi op het deurslot.
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 25 augustus » Oprichting van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid (Fraters van Tilburg) door Joannes Zwijsen, coadjutor-apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch.
  • De temperatuur op 12 augustus 1870 lag rond de 22,2 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Elburg


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I46068.php : benaderd 27 januari 2026), "Gerhardus Hendrikus "1844 " van Elburg (1844-< 1887)".