Stamboom De Duffelt » Theodora "1735 " Derksen (1735-1815)

Persoonlijke gegevens Theodora "1735 " Derksen 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Theodora "1735 " Derksen

Zij is getrouwd met Joannes Janssen.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 22 november 1759 te Huissen, Stad, Gelderland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Albertus Jansen  1760-1836 
  2. Gerardus Jansen  1765-1847 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theodora "1735 " Derksen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theodora "1735 " Derksen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theodora Derksen

Elisabeth Otten
± 1670-????
Albert Derksen
± 1695-????

Theodora Derksen
1735-1815

1759

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Albert Jansen, GL06730
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4185
    Gemeente: Herwen en Aerdt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 21
    Datum: 27-09-1813
    Bruidegom Albert Jansen
    Leeftijd: 52
    Geboorteplaats: Huissen
    Bruid Everdina Nuij
    Leeftijd: 39
    Geboorteplaats: Pannerden
    Vader bruidegom Jan Jansen
    Moeder bruidegom Dora Derksen
    Vader bruid Gijsbertus Nuij
    Moeder bruid Maria Sanders
  2. Huwelijksakte Gerardus Janssen, GL00449-3
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 1
    Inventarisnr.: 4185
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4185
    Gemeente: Herwen en Aerdt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 1
    Datum: 26-03-1814
    Bruidegom Gerardus Janssen
    Leeftijd: 48
    Geboorteplaats: Doornenburg (Gendt)
    Bruid Theodora Hollands
    Leeftijd: 30
    Geboorteplaats: Reeserward (Duitsland)
    Vader bruidegom Joannes Janssen
    Moeder bruidegom Theodora Derksen
    Vader bruid Hendricus Hollands
    Moeder bruid Margaretha Oortmans

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 december 1815 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt betrokken winderig sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
    • 1 maart » Napoleon keert terug naar Frankrijk na zijn ballingschap op Elba.
    • 3 maart » In Groningen wordt de studentensociëteit "Mutua Fides" geopend. Dit is de oudste studentensociëteit van Nederland, de sociëteit behorend bij het Groninger Studenten Corps 'Vindicat atque Polit'.
    • 16 maart » Willem Frederik van Oranje-Nassau neemt de titel Koning der Nederlanden aan.
    • 10 april » De Tambora op het Indonesische eiland Soembawa barst uit.
    • 16 juni » Napoleon trekt met zijn troepen de Franse noordgrens over, België in. Hij verslaat de Pruisische aanvoerder Blücher in de slag bij Ligny. Zie ook: Slag bij Waterloo. Wellington houdt in de Slag bij Quatre-Bras Franse troepen onder maarschalk Michel Ney tegen.
    • 18 juni » Slag bij Waterloo


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Derksen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Derksen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Derksen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Derksen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I44838.php : benaderd 27 februari 2026), "Theodora "1735 " Derksen (1735-1815)".