Stamboom De Duffelt » Maria Theresia "1800? " Couteaux (± 1800-????)

Persoonlijke gegevens Maria Theresia "1800? " Couteaux 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Maria Theresia "1800? " Couteaux

(1) Zij is getrouwd met Herman Leydekker.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 10 december 1828 te Menaldumadeel, Friesland, Nederland.


(2) Zij is getrouwd met Gerhardus Degger.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 9 november 1848 te Deventer, Overijssel, Nederland.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Theresia "1800? " Couteaux?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Theresia "1800? " Couteaux

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Theresia Couteaux

Maria Theresia Couteaux
± 1800-????

(1) 1828

Herman Leydekker
± 1793-????

(2) 1848

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Herman Leydekker, GL00433-2
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
    Deel/Akte: 64/1-8
    Inventarisnr.: 2008
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Algemeen Toegangnr: 30-25
    Inventarisnr: 2008
    Gemeente: Menaldumadeel
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 64/1-8
    Datum: 10-12-1828
    Bruidegom Herman Leydekker
    Leeftijd: 35
    Geboorteplaats: Weesp, provincie Noord-Holland
    Bruid Maria Theresia Couteaux
    Leeftijd: 28
    Geboorteplaats: Deventer, provincie Overijssel
    Vader bruidegom Christiaan Leydekker
    Moeder bruidegom Syntje Ringelstein
    Vader bruid Jean Baptist Joseph Couteaux
    Moeder bruid Rosa Heysangrin
  2. Huwelijksakte Gerhardus Degger, GL00434-3
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 96
    Inventarisnr.: 02704
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 02704
    Gemeente: Deventer
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 96
    Datum: 09-11-1848
    Bruidegom Gerhardus Degger
    Leeftijd: 41
    Geboorteplaats: Deventer
    Bruid Maria Thresia Couteaux
    Leeftijd: 48
    Geboorteplaats: Deventer
    Vader bruidegom Johannes Degger
    Moeder bruidegom Johanna Aling
    Vader bruid Joannis Baptistus Josephus Couteaux
    Moeder bruid Rosa Heijsangrin

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 november 1848 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 2 februari » De Vrede van Guadalupe Hidalgo wordt getekend, waardoor er een eind komt aan de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
    • 24 februari » Koning Lodewijk Filips I van Frankrijk treedt af.
    • 24 februari » Marx en Engels publiceren in Londen hun Communistisch Manifest.
    • 3 november » De nieuwe Nederlandse Grondwet van Johan Thorbecke wordt geproclameerd.
    • 9 november » Executie Robert Blum, luidde het einde van de Märzrevolution in.
    • 2 december » Frans Jozef I wordt keizer van Oostenrijk.

Over de familienaam Couteaux

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Couteaux.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Couteaux.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Couteaux (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I43967.php : benaderd 5 februari 2026), "Maria Theresia "1800? " Couteaux (± 1800-????)".