Stamboom De Duffelt » Martinus Theodorus "1850 " Niemöller (1850-1935)

Persoonlijke gegevens Martinus Theodorus "1850 " Niemöller 

Bronnen 1, 2, 3Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Martinus Theodorus "1850 " Niemöller

(1) Hij is getrouwd met Gezina Alida Anna Emmerink.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 2 oktober 1888 te Rheden (Ge), Gelderland, Nederland, hij was toen 37 jaar oud.


(2) Hij is getrouwd met Theodora Maria Johanna Nass.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 16 juni 1911 te Rheden (Ge), Gelderland, Nederland, hij was toen 60 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martinus Theodorus "1850 " Niemöller?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Martinus Theodorus "1850 " Niemöller

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Martinus Theodorus Niemöller


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Martinus Theodorus Niemöller, GL02011
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 75
    Inventarisnr.: 3229
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3229
    Gemeente: Rheden
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 75
    Datum: 02-10-1888
    Bruidegom Martinus Theodorus Niemöller
    Leeftijd: 37
    Geboorteplaats: Dieren (Rheden)
    Bruid Gezina Alida Anna Emmerink
    Leeftijd: 38
    Geboorteplaats: Slochteren
    Vader bruidegom Gerard Ludewig Niemöller
    Moeder bruidegom Aleida Gerharda Gerritsen
    Vader bruid Bernardus Emmerink
    Moeder bruid Hinderika Lowes
  2. overlijden Gezina Alida Anna Emmerink, GL02015
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 268
    Inventarisnr.: 8686
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8686
    Gemeente: Rheden
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 268
    Aangiftedatum: 24-12-1904
    Overledene Gezina Alida Anna Emmerink
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 23-12-1904
    Overlijdensplaats: Dieren
    Vader Bernardus Emmerink
    Moeder Hendrika Lowes
    Partner Martinus Theodorus Niemöller
  3. Huwelijksakte Martinus Theodorus Niemöller, GL02014
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 71
    Inventarisnr.: 8666
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8666
    Gemeente: Rheden
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 71
    Datum: 16-06-1911
    Bruidegom Martinus Theodorus Niemöller
    Leeftijd: 60
    Geboorteplaats: Dieren (Rheden)
    Bruid Theodora Maria Johanna Nass
    Leeftijd: 39
    Geboorteplaats: Huissen
    Vader bruidegom Gerard Ludewig Niemöller
    Moeder bruidegom Aleida Gerharda Gerritsen
    Vader bruid Theodorus Johannes Nass
    Moeder bruid Petronella Janssen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 november 1850 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
    • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
    • 9 juli » President Zachary Taylor overlijdt, en Millard Fillmore wordt de 13de President van de Verenigde Staten.
    • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
    • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
    • 16 december » Vier schepen arriveren in Lyttleton (Nieuw-Zeeland) om Christchurch te stichten.
  • De temperatuur op 16 juni 1911 lag tussen 4,2 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
    • 15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
    • 15 juni » De Tabulating Machine Corporation, de Computing Scale Corporation en de International Time Recording Company gaan verder als Tabulating Computing Recording Corporation (tegenwoordig IBM).
    • 17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
    • 29 september » Begin van de Italiaans-Turkse Oorlog.
    • 29 oktober » Luxemburg speelt de eerste voetbalinterland uit zijn geschiedenis en verliest met 4-1 van Frankrijk.
  • De temperatuur op 2 juli 1935 lag tussen 14,4 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 18,5 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 6,2 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
    • 27 januari » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zevende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 3-0 te winnen van Argentinië.
    • 3 maart » Willem Kloos ontvangt een eredoctoraat aan de Universiteit van Amsterdam.
    • 16 juli » Ingebruikname van de eerste parkeermeters in de Verenigde Staten.
    • 23 juli » Aan de Kreekweg in Rotterdam-Zuid wordt de eerste paal geslagen voor een nieuw voetbalstadion. Door de zachte winter kan Stadion Feijenoord al een jaar later in gebruik worden genomen, met de wedstrijd Feyenoord-Beerschot (5-2).
    • 3 oktober » Het Italiaanse leger van dictator Mussolini valt het keizerrijk van Haile Selassie, Abessinië, binnen.
    • 24 oktober » Italië trekt Ethiopië binnen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Niemöller


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I43691.php : benaderd 15 maart 2026), "Martinus Theodorus "1850 " Niemöller (1850-1935)".