Stamboom De Duffelt » Arie "1833 " de Groot (1833-1909)

Persoonlijke gegevens Arie "1833 " de Groot 

Bronnen 1, 2, 3, 4Bronnen 1, 2, 3, 4

Gezin van Arie "1833 " de Groot

(1) Hij is getrouwd met Leentje Sjouwke.Bronnen 1, 2, 4

Zij zijn getrouwd op 12 juli 1876 te Brielle, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 42 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Johanna de Groot  ± 1878-1880


(2) Hij is getrouwd met Johanna Hendrina Pouw.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 21 november 1885 te Herwen en Aerdt, Gelderland, Nederland, hij was toen 52 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arie "1833 " de Groot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arie "1833 " de Groot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arie de Groot

Arie de Groot
1833-1909

(1) 1876
Johanna de Groot
± 1878-1880
(2) 1885

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. overlijden Leentje Sjouwke, GL03528
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 42
    Inventarisnr.: 4162
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4162
    Gemeente: Herwen en Aerdt
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 42
    Aangiftedatum: 13-08-1879
    Overledene Leentje Sjouwke
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 11-08-1879
    Overlijdensplaats: Lobith (Herwen en Aerdt)
    Vader Nn Nn
    Moeder Nn Nn
    Partner Arie de Groot
  2. overlijden Johanna de Groot, GL03529
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 30
    Inventarisnr.: 4162
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4162
    Gemeente: Herwen en Aerdt
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 30
    Aangiftedatum: 23-02-1880
    Overledene Johanna de Groot
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 21-02-1880
    Overlijdensplaats: Lobith (Herwen en Aerdt)
    Vader Arie de Groot
    Moeder Leentje Sjouwke
  3. Huwelijksakte Arie de Groot, GL00787-2
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 17
    Inventarisnr.: 4180
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4180
    Gemeente: Herwen en Aerdt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 17
    Datum: 21-11-1885
    Bruidegom Arie de Groot
    Leeftijd: 52
    Geboorteplaats: Piershil
    Bruid Johanna Hendrina Pouw
    Leeftijd: 46
    Geboorteplaats: Herwen en Aerdt
    Vader bruidegom Jacob de Groot
    Moeder bruidegom Johanna van der Heiden
    Vader bruid Wilhelmus Pouw
    Moeder bruid Maria Bohmer
  4. overlijden Jantje Petronella Leentje de Groot, GL03530
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 31
    Inventarisnr.: 4162
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4162
    Gemeente: Herwen en Aerdt
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 31
    Aangiftedatum: 28-06-1879
    Overledene Jantje Petronella Leentje de Groot
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 27-06-1879
    Overlijdensplaats: Lobith (Herwen en Aerdt)
    Vader Arie de Groot
    Moeder Leentje Sjouwke

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 september 1833 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
    • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
    • 7 juni » Huwelijk van groothertog Leopold II van Toscane en prinses Maria Antonia van Bourbon-Sicilië.
    • 17 augustus » De Royal William, het eerste stoomschip dat de Atlantische Oceaan over zou steken, vertrekt uit Nova Scotia.
    • 20 augustus » De Afro/Amerikaanse slaaf Nat Turner begint een slavenopstand tegen de zuidelijke plantage-eigenaren in Southampton County, Virginia.
    • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.
  • De temperatuur op 21 november 1885 lag rond de -1,7 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
  • De temperatuur op 19 oktober 1909 lag tussen 9,1 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 2,8 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
    • 8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
    • 16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
    • 18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
    • 22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
    • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Groot

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Groot.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Groot.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Groot (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I42396.php : benaderd 31 januari 2026), "Arie "1833 " de Groot (1833-1909)".