Stamboom De Duffelt » Egberdina "1820? " Harbers (± 1820-????)

Persoonlijke gegevens Egberdina "1820? " Harbers 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Egberdina "1820? " Harbers

Zij is getrouwd met Evert Jan Hilbrink.Bronnen 1, 2, 3

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1838 te Ommen, Ambt, Overijssel, Nederland.


Kind(eren):

  1. Gerrit Hilberink  ± 1839-1839
  2. Geertje Hilbrink  ± 1841-???? 
  3. Frederik Hilberink  ± 1844-????
  4. Marten Hilberink  ± 1848-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Egberdina "1820? " Harbers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Egberdina "1820? " Harbers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Egberdina Harbers

Jan Oldeman
1755-1838

Egberdina Harbers
± 1820-????

1838
Gerrit Hilberink
± 1839-1839
Geertje Hilbrink
± 1841-????
Frederik Hilberink
± 1844-????
Marten Hilberink
± 1848-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Marten Makkinga, GL00391-4
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 12
    Inventarisnr.: 10220
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 10220
    Gemeente: Ommen, Stad
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 12
    Datum: 03-07-1863
    Bruidegom Marten Makkinga
    Leeftijd: 25
    Geboorteplaats: Ommen, Stad
    Bruid Geertje Hilbrink
    Leeftijd: 22
    Geboorteplaats: Ommen, Ambt
    Vader bruidegom Jacob Makkinga
    Moeder bruidegom Gerridina Paarhuis
    Vader bruid Evert Jan Hilbrink
    Moeder bruid Egberdina Harbers
  2. Huwelijksakte Evert Jan Hilberink, GL01285
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Deel/Akte: 4
    Inventarisnr.: 10389
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 10389
    Gemeente: Ommen, Ambt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 4
    Datum: 09-05-1838
    Bruidegom Evert Jan Hilberink
    Leeftijd: 30
    Geboorteplaats: Lage (Hanover)
    Bruid Egberdina Herbert
    Leeftijd: 18
    Geboorteplaats: Stegeren (Ommen, Ambt)
    Vader bruidegom Gradus Hilberink
    Moeder bruidegom Fenne ter Loo
    Vader bruid Gerrit Herbert
    Moeder bruid Margje Oldeman
    Nadere informatie beroep Bg.: timmerman; beroep Bd.: boerenwerkster; beroep vader Bg.: landbouwer; beroep vader Bd.: landbouwer; handtekening bruid en vader van de bruid Herbers
  3. S139
    Type Algemene bron
    Type Algemene bron
    Huwelijksakte, Ambt Ommen, transcriptie Historisch Centrum Overijssel. Web: http://www.historischcentrumoverijssel.nl/bronnen/huwelijken.asp.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 mei 1838 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.

Over de familienaam Harbers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Harbers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Harbers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Harbers (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I41755.php : benaderd 18 maart 2026), "Egberdina "1820? " Harbers (± 1820-????)".