Stamboom De Duffelt » Aaltje "1846 " de Jong (1846-1940)

Persoonlijke gegevens Aaltje "1846 " de Jong 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Aaltje "1846 " de Jong

Zij heeft/had een relatie met Dirk Pols.Bronnen 1, 2


Kind(eren):

  1. Pieter Pols  1872-???? 
  2. Teunis Pols  1874-1968 
  3. Dirk Pols  1875-????
  4. Marrigje Pols  ± 1876-????
  5. Mina Pols  ± 1877-????
  6. Cornelis Johannes Pols  1879-1957 
  7. Wilhelmina Pols  1881-????
  8. Dirkje Aaltje Pols  ± 1888-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje "1846 " de Jong?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aaltje "1846 " de Jong

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje de Jong

Aaltje de Jong
1846-1940


Dirk Pols
1846-1916

Pieter Pols
1872-????
Teunis Pols
1874-1968
Dirk Pols
1875-????
Marrigje Pols
± 1876-????
Mina Pols
± 1877-????
Dirkje Aaltje Pols
± 1888-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Teunis Bartus Langerak, GL00323-4
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Het Utrechts Archief
    Deel/Akte: 4
    Inventarisnr.: 235
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 463
    Inventarisnr: 235
    Gemeente: Benschop
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 4
    Datum: 27-03-1919
    Bruidegom Teunis Bartus Langerak
    Leeftijd: 28
    Geboorteplaats: Benschop
    Bruid Dirkje Aaltje Pols
    Leeftijd: 31
    Geboorteplaats: Ouderkerk a/d IJssel
    Vader bruidegom Hendrik Langerak
    Moeder bruidegom Willemijntje Haaksman
    Vader bruid Dirk Pols
    Moeder bruid Aaltje de Jong
  2. Huwelijksakte Pieter Pols, GL00324-4
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Streekarchief Midden-Holland
    Deel/Akte: 8
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Streekarchief Midden-Holland
    Algemeen Gemeente: Nieuwerkerk aan den IJssel
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 8
    Datum: 15-05-1919
    Bruidegom Pieter Pols
    Leeftijd: 46
    Geboorteplaats: Woudrichem
    Bruid Johanna Dina van Herk
    Leeftijd: 36
    Geboorteplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel
    Vader bruidegom Dirk Pols
    Moeder bruidegom Aaltje de Jong
    Vader bruid Teunis van Herk
    Moeder bruid Elizabeth Adriana Prins

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 augustus 1846 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: half bewolkt weerlicht donder regen . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 24 april » Begin van de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
    • 17 mei » Adolphe Sax vraagt octrooi aan op de saxofoon.
    • 23 september » Ontdekking van Neptunus door de Franse astronoom Urbain Le Verrier en de Britse astronoom John Couch Adams. De vinding werd geverifieerd door de Duitse astronoom Johann Gottfried Galle.
    • 31 oktober » Goedkeuring van de bouw van de spoorlijn Oravița - Baziaș
    • 21 november » Oliver Wendell Holmes, Sr. introduceert de term anesthesie.
    • 28 december » Iowa ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 29e staat.
  • De temperatuur op 3 september 1940 lag tussen 6,3 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 12,3 uur zonneschijn (91%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 5 maart » Jozef Stalin ondertekent het bevel om duizenden Poolse krijgsgevangenen om te brengen (Bloedbad van Katyn)
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse troepen bezetten Amsterdam.
    • 25 juni » De Nederlandse onderzeeboot O 13 keert niet terug van een patrouille op de Noordzee en wordt officieel als vermist beschouwd.
    • 29 juni » WO II: Anjerdag, Nederlanders geven in groten getale uiting aan hun onvrede over de Duitse bezetting.
    • 27 september » Duitsland, Italië en Japan ondertekenen het Driemogendhedenpact.
    • 26 november » Rudolph Cleveringa, decaan van de Juridische Faculteit van de universiteit van Leiden, protesteert in een openbare rede tegen het door de Duitse bezettingsautoriteiten aangezegde ontslag van zijn joodse collega prof. E.M. Meijers.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1944 » František Drdla (75), Tsjechisch violist en componist
  • 1946 » Paul Lincke (79), Duits componist en theaterkapelmeester
  • 1948 » Edvard Beneš (64), Tsjecho-Slowaaks president
  • 1962 » E.E. Cummings (67), Amerikaans dichter en schrijver
  • 1973 » Rufino Santos (65), Filipijns kardinaal en aartsbisschop van Manilla
  • 1974 » Harry Partch (73), Amerikaans componist, musicoloog en muziekinstrumentenbouwer

Over de familienaam De Jong

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Jong.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Jong.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Jong (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I41420.php : benaderd 13 februari 2026), "Aaltje "1846 " de Jong (1846-1940)".