Stamboom De Duffelt » Theodorus "1851 " van den Berk (1851-1935)

Persoonlijke gegevens Theodorus "1851 " van den Berk 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Theodorus "1851 " van den Berk

Hij is getrouwd met Maria van Erp.Bronnen 1, 3

Zij zijn getrouwd op 28 mei 1875 te Oss, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theodorus "1851 " van den Berk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theodorus "1851 " van den Berk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theodorus van den Berk

Theodorus van den Berk
1851-1935

1875

Maria van Erp
1847-1918


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. overlijden Maria van Erp, GL00336
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum
    Algemeen Toegangnr: 550
    Inventarisnr: 2328
    Gemeente: Oss
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 32
    Overledene Maria van Erp
    Overlijdensdatum: 17-02-1918
    Vader Nicolaas van Erp
    Moeder Johanna van Lieverloo
    Partner Theodorus van den Berk
  2. huwelijk Theodorus van den Berk, GL00088
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum
    Algemeen Toegangnr: 50.126
    Inventarisnr: 6075
    Gemeente: Oss
    Soort akte: huwelijk
    Aktenummer: 19
    Datum: 28-05-1875
    Bruidegom Theodorus van den Berk
    Geboortedatum: 08-12-1851
    Geboorteplaats: Oss
    Bruid Maria van Erp
    Geboortedatum: 08-12-1847
    Geboorteplaats: Oss
    Vader bruidegom Gerardus van den Berk
    Moeder bruidegom Christina Verhoeven
    Vader bruid Nicolaas van Erp
    Moeder bruid Johanna van Lieverloo
  3. overlijden Theodorus van den Berk, GL00230
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum
    Algemeen Toegangnr: 405
    Inventarisnr: 435
    Gemeente: Oss
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 60
    Overledene Theodorus van den Berk
    Overlijdensdatum: 16-04-1935
    Vader Gerardus van den Berk
    Moeder Christien Verhoeven
    Partner Maria van Erp

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 december 1851 lag rond de 4,1 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
    • 2 december » Staatsgreep in Frankrijk door president Lodewijk Napoleon Bonaparte.
    • 4 december » Mislukte staatsgreep in Frankrijk.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.
  • De temperatuur op 28 mei 1875 lag rond de 13,0 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
  • De temperatuur op 16 april 1935 lag tussen 5,1 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 8,8 mm neerslag gedurende 5,3 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
    • 5 januari » De Nederlandse ijshockeyploeg speelt in Amsterdam zijn allereerste interland uit de geschiedenis. Tegenstander is België, dat met 0-4 wint.
    • 8 januari » Arthur Cobb Hardy krijgt octrooi op de spectrofotometer.
    • 21 maart » Perzië wordt hernoemd tot Iran.
    • 25 mei » Jesse Owens loopt en springt vier wereldrecords binnen één uur bij wedstrijden in Ann Arbor, Michigan.
    • 23 juli » Aan de Kreekweg in Rotterdam-Zuid wordt de eerste paal geslagen voor een nieuw voetbalstadion. Door de zachte winter kan Stadion Feijenoord al een jaar later in gebruik worden genomen, met de wedstrijd Feyenoord-Beerschot (5-2).
    • 31 oktober » Afschaffing van de vlag van Pruisen door de nazi's


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Berk


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I4041.php : benaderd 27 januari 2026), "Theodorus "1851 " van den Berk (1851-1935)".