Stamboom De Duffelt » Wilhelmus "1828 " van Haaf (1828-????)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus "1828 " van Haaf 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Wilhelmus "1828 " van Haaf

Hij is getrouwd met Henrica Toonen.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 29 april 1864 te Ewijk, Gelderland, Nederland, hij was toen 35 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus "1828 " van Haaf?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmus "1828 " van Haaf

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus van Haaf

Johanna Egberts
± 1790-1877

Wilhelmus van Haaf
1828-????

1864

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Petrus van Heumen, GL00426-5
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 6
    Inventarisnr.: 8323
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8323
    Gemeente: Ewijk
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 6
    Datum: 05-09-1906
    Bruidegom Petrus van Heumen
    Leeftijd: 33
    Geboorteplaats: Bergharen
    Bruid Hendrika Johanna van Haaf
    Leeftijd: 39
    Geboorteplaats: Ewijk
    Vader bruidegom Mattheus van Heumen
    Moeder bruidegom Johanna van Merwijk
    Vader bruid Wilhelmus van Haaf
    Moeder bruid Henrica Toonen
  2. Huwelijksakte Wilhelmus van Haaf, GL07752
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4845
    Gemeente: Ewijk
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 11
    Datum: 29-04-1864
    Bruidegom Wilhelmus van Haaf
    Geboortedatum: 03-06-1828
    Geboorteplaats: Winssen
    Bruid Henrica Toonen
    Geboortedatum: 03-11-1829
    Geboorteplaats: Winssen
    Vader bruidegom Hendrik van Haaf
    Moeder bruidegom Johanna Egbers
    Vader bruid Gerardus Toonen
    Moeder bruid Johanna Elisabeth Reijnders

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 juni 1828 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1828: Bron: Wikipedia
    • 5 januari » De eerste editie van het Algemeen Handelsblad komt in Amsterdam van de persen.
    • 14 april » Eerste editie van Noah Websters woordenboek.
    • 22 mei » In Zeeland wordt begonnen met geregelde veerdiensten.
    • 26 mei » De mysterieuze Kaspar Hauser duikt op in Neurenberg.
    • 11 augustus » Ranavalona I wordt koningin van het Koninkrijk Madagaskar.
  • De temperatuur op 29 april 1864 lag rond de 10,5 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 18 september » Zaligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica.
    • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
    • 20 november » Zaligverklaring van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
    • 29 november » In Colorado brengen vrijwilligers onder leiding van kolonel John Chivington ten minste 400 Cheyenne en Arapahoe Indianen om bij Sand Creek, waar ze met toestemming een kamp hadden opgeslagen.
    • 30 november » Slag bij Franklin, Tennessee.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Haaf

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Haaf.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Haaf.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Haaf (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I36747.php : benaderd 9 maart 2026), "Wilhelmus "1828 " van Haaf (1828-????)".