Stamboom De Duffelt » Jacobus "1898 +" van Merwijk (1898-1901)

Persoonlijke gegevens Jacobus "1898 +" van Merwijk 

Bron 1

Gezin van Jacobus "1898 +" van Merwijk

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus "1898 +" van Merwijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus "1898 +" van Merwijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus van Merwijk


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. overlijden Jacobus van Merwijk, GL00391-6
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 29
    Inventarisnr.: 6169
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 6169
    Gemeente: Beuningen
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 29
    Aangiftedatum: 23-08-1901
    Overledene Jacobus van Merwijk
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 22-08-1901
    Overlijdensplaats: Weurt (Beuningen)
    Vader Cornelis van Merwijk
    Moeder Hendrica van Bergen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 december 1898 lag rond de 7,0 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
    • 7 juni » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FC Petržalka 1898 als Pozsonyi Torna Egyesület.
    • 7 september » Eedaflegging Koningin Wilhelmina
    • 18 oktober » Puerto Rico wordt in bezit genomen door de Verenigde Staten.
    • 21 december » Marie Curie en Pierre Curie ontdekken het radium.
  • De temperatuur op 22 augustus 1901 lag tussen 8,5 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (48%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
    • 1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
    • 8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
    • 22 juli » Servië herstelt de diplomatieke betrekkingen met Montenegro.
    • 28 november » Vergaan van het vrachtschip Mesacria op de Noordzee, 11 doden. In diezelfde storm slaan op de loodskotter Eems no. 2 door een zware zee 6 bemanningsleden over boord.
    • 10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Merwijk


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I36585.php : benaderd 13 februari 2026), "Jacobus "1898 +" van Merwijk (1898-1901)".