Stamboom De Duffelt » Elisabeth "1810 " Holtwijk (1810-1875)

Persoonlijke gegevens Elisabeth "1810 " Holtwijk 

Bronnen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13Bronnen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
    (Elizabeth) (Elisabetha)
    (Holtwijck)
  • Alternatieve namen: Elisabetha Holtwijck, Elisabeth Holtwijk, Elisabetha Holtwijk, Elisabetha Holtwijk, Elizabeth Holtwijk, Elizabeth Holtwijk, Elizabeth Holtwijk, Elisabeth Holtwijk, Elisabetha Holtwijk, Elisabeth Holtwijk, Elizabeth Holtwijk, Elisabeth Holtwijk, Elisabeth Holtwijk
  • Roepnaam is 1810*.
  • Zij is geboren op 21 maart 1810 in Terborg en Silvolde, Gelderland, Nederland.
  • Beroep: Naaister.Bron 10
  • Zij is overleden op 22 maart 1875 in Hengelo (Ge), Gelderland, Nederland, zij was toen 65 jaar oud.
  • Een kind van Theodorus Holtwijck en Dorothea Spall
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 oktober 2025.

Gezin van Elisabeth "1810 " Holtwijk

Zij is getrouwd met Franciskus Kerkhof.Bronnen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 13

Zij zijn getrouwd op 30 januari 1836 te Stad Doetinchem, zij was toen 25 jaar oud. Zij waren respectievelijke 25 jaar en 24 jaar oud.Bron 10


Kind(eren):

  1. Theodorus Kerkhof  1846-1912 
  2. Antonius Kerkhof  1849-1850
  3. Antonius Kerkhof  1851-1891

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth "1810 " Holtwijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Elisabeth "1810 " Holtwijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth Holtwijk


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijk Matthias Metternich, WIE18391012
    weduwnaar van Maria Roskamp
  2. Geboorte Theodorus Kerkhof, WIE50053562
  3. Geboorte Antonius Kerkhof, WIE53508446
  4. Huwelijk Arnoldus Franciscus Kerkhof, WIE18391103
  5. Huwelijk Theodorus Kerkhof, WIE18391324
  6. Huwelijk Petrus Hermanus Kerkhof, WIE18390880
  7. (Niet openbaar)
  8. Geboorte Johanna Dorothea Kerkhof, WIE26342344
  9. Geboorte Arnoldus Franciscus Kerkhof, WIE40975757
  10. Huwelijk Franciskus Kerkhof, WIE18226770
  11. Geboorte Petrus Hermanus Kerkhof, WIE26343431
  12. Geboorte Antonius Kerkhof, WIE95543885
  13. Huwelijk Theodorus Kerkhof, WIE18391607
    weduwnaar van Geertruida Hamsink; weduwe van Adolf Sanders

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 maart 1810 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: winderig omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1810: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Keizer Napoleon Bonaparte reist vanuit Brussel via het Kanaal naar Willebroek tot in de Rupel. Hier schouwt hij de "oorlogsbodems" die in de rivier voor anker liggen. Na de schouwing reist hij over de weg verder naar Antwerpen.
    • 16 september » Grito de Dolores: Miguel Hidalgo roept op tot onafhankelijkheid voor Mexico.
    • 18 september » Eerste Junta in Chili. Alhoewel het de bedoeling was dat de Junta alleen de macht had tijdens de afwezigheid van de koning was het in feite de eerste stap naar onafhankelijkheid van Spanje, en het wordt ook om deze reden herdacht.
  • De temperatuur op 30 januari 1836 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui regen sneeuw. Bijzondere weersverschijnselen: storm(achtig). Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
    • 6 maart » Val van Fort Alamo
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.
  • De temperatuur op 22 maart 1875 lag rond de 4,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 9 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Holtwijk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Holtwijk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Holtwijk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Holtwijk (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I341415.php : benaderd 19 februari 2026), "Elisabeth "1810 " Holtwijk (1810-1875)".