Stamboom De Duffelt » Johanna Christina "1846 " Meuleman (1846-1917)

Persoonlijke gegevens Johanna Christina "1846 " Meuleman 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Johanna Christina "1846 " Meuleman

Zij is getrouwd met Antoon Teunissen.Bronnen 1, 2, 3

Zij zijn getrouwd op 26 april 1876 te Bemmel, Gelderland, Nederland, zij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Antoon Teunissen  1878-1948

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Christina "1846 " Meuleman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Christina "1846 " Meuleman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Christina Meuleman

Johanna Christina Meuleman
1846-1917

1876

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Antoon Teunissen, GL00085-14
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 6
    Inventarisnr.: 6308
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 6308
    Gemeente: Bemmel
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 6
    Datum: 26-04-1876
    Bruidegom Antoon Teunissen
    Geboortedatum: 20-02-1846
    Geboorteplaats: Elst
    Bruid Johanna Christina Meuleman
    Geboortedatum: 16-08-1846
    Geboorteplaats: Bemmel
    Vader bruidegom Bernardus Teunissen
    Moeder bruidegom Antonia Jansen
    Vader bruid Antonius Meuleman
    Moeder bruid Hendrika de Haar
  2. Huwelijksakte Antoon Teunissen, GL03753
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 15
    Inventarisnr.: 8292
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8292
    Gemeente: Elst
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 15
    Datum: 07-04-1910
    Bruidegom Antoon Teunissen
    Leeftijd: 31
    Geboorteplaats: Elst
    Bruid Anna Berendina Klomp
    Leeftijd: 27
    Geboorteplaats: Elst
    Vader bruidegom Antoon Teunissen
    Moeder bruidegom Johanna Christina Menleman
    Vader bruid Wilhelmus Klomp
    Moeder bruid Anna Catharina Kersten
  3. overlijden Johanna Christina Meuleman, GL00141-12
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 73
    Inventarisnr.: 8299
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8299
    Gemeente: Elst
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 73
    Aangiftedatum: 05-10-1917
    Overledene Johanna Christina Meuleman
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 03-10-1917
    Overlijdensplaats: Elst
    Vader Antonius Meuleman
    Moeder Hendrika de Haar
    Partner Antoon Teunissen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 augustus 1846 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Centraal-Afrika.
    • 1 mei » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Japan
    • 16 juni » Kardinaal Giovanni Maria Mastai Ferretti wordt gekozen tot Paus Pius IX.
    • 21 juni » Kroning van Paus Pius IX in Rome.
    • 10 september » Elias Howe krijgt een patent voor de naaimachine.
    • 4 november » Benjamin Palmer verkrijgt octrooi op het kunstbeen.
  • De temperatuur op 26 april 1876 lag rond de 12,9 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 46%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
    • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
    • 1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
  • De temperatuur op 3 oktober 1917 lag tussen 11,9 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 31 maart » De Verenigde Staten nemen de Maagdeneilanden over na betaling van $25 miljoen aan Denemarken.
    • 16 april » Vladimir Lenin keert terug naar Sint-Petersburg na jaren ballingschap.
    • 23 mei » De gemeenteraad van De Bilt-Station (het tegenwoordige Bilthoven) bespreekt alternatieven voor de naam die te vaak verward wordt met De Bilt.
    • 21 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Megiddo. De Slag bij Megiddo is afgelopen en de Ottomanen worden uit Palestina verdreven.
    • 6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
    • 26 december » De Slag om Jeruzalem is afgelopen. De Eerste Wereldoorlog in en rond Jeruzalem is afgelopen. De Britten winnen de slag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Meuleman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Meuleman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Meuleman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Meuleman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I32471.php : benaderd 24 januari 2026), "Johanna Christina "1846 " Meuleman (1846-1917)".