Stamboom De Duffelt » Johannes "1826 " Heijmen (1826-1899)

Persoonlijke gegevens Johannes "1826 " Heijmen 

Bronnen 1, 2, 3Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Johannes "1826 " Heijmen

Hij is getrouwd met Antonia Duis.Bronnen 1, 2, 3, 4

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1866 te Herwen en Aerdt, Gelderland, Nederland, hij was toen 40 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Bernardus Heijmen  1871-1957
  2. Johannes Heijmen  1872-1942 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes "1826 " Heijmen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes "1826 " Heijmen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Heijmen

Johannes Heijmen
1826-1899

1866

Antonia Duis
1839-1934


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Johannes Heijmen, GL02224
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 15
    Inventarisnr.: 4181
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4181
    Gemeente: Herwen en Aerdt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 15
    Datum: 26-05-1866
    Bruidegom Johannes Heijmen
    Leeftijd: 40
    Geboorteplaats: Herwen en Aerdt
    Bruid Antonia Duis
    Leeftijd: 27
    Geboorteplaats: Didam
    Vader bruidegom Jan Heijmen
    Moeder bruidegom Helena Wildenbeest
    Vader bruid Jan Duis
    Moeder bruid Johanna Willemsen
  2. Huwelijksakte Johannes Heijmen, GL02225
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 9
    Inventarisnr.: 8637
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8637
    Gemeente: Pannerden
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 9
    Datum: 02-11-1910
    Bruidegom Johannes Heijmen
    Leeftijd: 37
    Geboorteplaats: Herwen en Aerdt
    Bruid Elisabeth Catharina Maria Wildenbeest
    Leeftijd: 23
    Geboorteplaats: Pannerden
    Vader bruidegom Johannes Heijmen
    Moeder bruidegom Antonia Duis
    Vader bruid Gerardus Wilhelmus Wildenbeest
    Moeder bruid Aleida Willemsen
  3. Huwelijksakte Bernardus Heijmen, GL04994
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 21
    Inventarisnr.: 4179
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4179
    Gemeente: Herwen en Aerdt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 21
    Datum: 07-10-1895
    Bruidegom Bernardus Heijmen
    Leeftijd: 24
    Geboorteplaats: Herwen en Aerdt
    Bruid Catharina Hendrika Maria Janssen
    Leeftijd: 19
    Geboorteplaats: Gendt
    Vader bruidegom Johannes Heijmen
    Moeder bruidegom Antonia Duis
    Vader bruid Hermanus Janssen
    Moeder bruid Theodora Berendina Kregting
  4. Genlias via Genlias Monitor, S5000-2-2, Gelders Archief, gemeente Herwen en Aerdt, toegangnummer 0207, inventarisnummer 4181, Huwelijksakte, nummer 15, 26-05-1866
    Type Algemene akte
    Auteur: Genlias
    Data van Genlias

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 januari 1826 lag rond de -1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.
  • De temperatuur op 26 mei 1866 lag rond de 17,9 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 48%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
  • De temperatuur op 7 oktober 1899 lag rond de 7,1 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
    • 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
    • 9 april » Cercle Sportif Brugeois (Cercle Brugge) wordt opgericht binnen de muren van de school van de broeders Xaverianen.
    • 22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
    • 4 december » In Madison Square Garden in New York wordt de eerste officiële zesdaagse-wielerwedstrijd verreden
    • 16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heijmen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heijmen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heijmen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heijmen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I29875.php : benaderd 6 maart 2026), "Johannes "1826 " Heijmen (1826-1899)".