Stamboom De Duffelt » Getruda "1800? " Rasing (± 1800-????)

Persoonlijke gegevens Getruda "1800? " Rasing 

Bron 1Bron 1

Gezin van Getruda "1800? " Rasing

Zij is getrouwd met Willem Willemsen.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 14 september 1830 te Didam, Gelderland, Nederland.


Kind(eren):

  1. Evert Willemsen  1830-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Getruda "1800? " Rasing?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Getruda "1800? " Rasing

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Getruda Rasing

Getruda Rasing
± 1800-????

1830

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Willem Willemsen, GL03982
    Type Genlias
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 16
    Inventarisnr.: 5791
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 5791
    Gemeente: Didam
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 16
    Datum: 14-09-1830
    Bruidegom Willem Willemsen
    Leeftijd: 36
    Geboorteplaats: (Didam)
    Bruid Getruda Rasing
    Leeftijd: 30
    Geboorteplaats: (Oud-Zevenaar (Zevenaar))
    Vader bruidegom Evert Willemsen
    Moeder bruidegom Gerritje Bolder
    Vader bruid Henricus Rasing
    Moeder bruid Joanna Holtes

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 september 1830 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 25 maart » De pangeran Diponegoro wordt ondanks een vrijgeleide door luitenant-generaal baron De Kock te Magelang gevangengenomen. Einde van de Java-oorlog (opstand tegen het Nederlands gezag in Java).
    • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
    • 18 mei » Het dorp Gendringen in de Achterhoek wordt door een grote brand grotendeels in de as gelegd.
    • 25 augustus » De opvoering van de opera La muette de Portici van Daniel Auber in de Brusselse Koninklijke Muntschouwburg mondt uit in rellen: Belgische separatisten komen in opstand tegen koning Willem I.
    • 4 oktober » België heeft de troepen van Koning Willem I verjaagd en roept de onafhankelijkheid uit bij monde van het Voorlopig Bewind.
    • 5 december » De Symphonie fantastique van Hector Berlioz wordt voor het eerst uitgevoerd in het conservatorium van Parijs.

Over de familienaam Rasing

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rasing.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rasing.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rasing (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I29192.php : benaderd 6 februari 2026), "Getruda "1800? " Rasing (± 1800-????)".