Stamboom De Duffelt » Hendrik "1880 " Giezen (1880-1918)

Persoonlijke gegevens Hendrik "1880 " Giezen 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Hendrik "1880 " Giezen

Hij is getrouwd met Hinderkien Talens.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 4 november 1905 te Leek, Groningen, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik "1880 " Giezen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik "1880 " Giezen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Giezen

Jan Alberts Giezen
± 1842-????

Hendrik Giezen
1880-1918

1905

Hinderkien Talens
± 1881-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorte Hendrik Giezen, WIE18894994
    hoofdpersoonnaam=Hendrik Giezen
    hoofdpersoongeslacht=Man
    hoofdpersoongebdatum=20-05-1880
    hoofdpersoongebplaats=Leek
    hoofdpersoonvader=Jan Alberts Giezen
    hoofdpersoonvaderberoep=Koopman
    hoofdpersoonvaderleeftijd=38 jaar
    hoofdpersoonmoeder=Anje Tuinstra
    gebeurtenis=Geboorte
    aktedatum=22-05-1880
    akteplaats=Leek
    erfgoedinstelling=Groninger Archieven
    aktenummer=78
    brontype=BS Geboorte
    Instellingsplaats=Groningen
    Collectiegebied=Groningen
    Collectie=Bron: boek, Periode: 1880
    Boek=Geboorteregister 1880
  2. Huwelijk Hendrik Giezen, WIE13834846
    hoofdpersoonnaam=Hendrik Giezen
    hoofdpersoonberoep=Timmerman
    hoofdpersoonleeftijd=25 jaar
    hoofdpersoongebplaats=Leek
    partnernaam=Hinderkien Talens
    partnerberoep=Dienstmeid
    partnerleeftijd=24 jaar
    partnergebplaats=Roden
    hoofdpersoonvader=Jan Alberts Giezen
    hoofdpersoonmoeder=Anje Tuinstra
    partnervader=Koop Talens
    partnermoeder=Aafke Smit
    trdatum=04-11-1905
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=04-11-1905
    akteplaats=Leek
    erfgoedinstelling=Groninger Archieven
    aktenummer=44
    brontype=BS Huwelijk
    Instellingsplaats=Groningen
    Collectiegebied=Groningen
    Aktesoort=huwelijk
    Collectie=Bron: boek, Periode: 1905
    Boek=Huwelijksregister 1905
  3. Overlijden Hendrik Giezen, WIE14009008
    hoofdpersoonnaam=Hendrik Giezen
    hoofdpersoongeslacht=Man
    hoofdpersoonberoep=Timmerman
    hoofdpersoonleeftijd=38 jaar
    hoofdpersoongebplaats=Leek
    hoofdpersoonovldatum=20-11-1918
    hoofdpersoonovlplaats=Leek
    hoofdpersoonvader=Jan Alberts Giezen
    hoofdpersoonmoeder=Anje Tuinstra
    partner2=Hinderkien Talens
    gebeurtenis=Overlijden
    aktedatum=20-11-1918
    akteplaats=Leek
    erfgoedinstelling=Groninger Archieven
    aktenummer=85
    brontype=BS Overlijden
    Instellingsplaats=Groningen
    Collectiegebied=Groningen
    Collectie=Bron: boek, Periode: 1918
    Boek=Overlijdensregister 1918

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 mei 1880 lag rond de 11,5 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
    • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
  • De temperatuur op 4 november 1905 lag tussen 3,4 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
    • 15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
    • 1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
    • 27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
    • 14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
  • De temperatuur op 20 november 1918 lag tussen -1,6 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De Finse Burgeroorlog breekt uit.
    • 3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
    • 20 oktober » Duitsland accepteert de voorwaarden van de Amerikaanse president Woodrow Wilson om de wereldoorlog te beëindigen.
    • 9 november » Novemberrevolution, de Duitse keizer Wilhelm II treedt gedwongen af, einde van het Duitse Keizerrijk; zowel de Duitse Republiek als de Radenrepubliek worden uitgeroepen.
    • 11 november » De Britse regering erkent de onafhankelijkheid van Letland.
    • 12 november » Oostenrijk wordt een republiek.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Giezen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Giezen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Giezen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Giezen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I286933.php : benaderd 30 januari 2026), "Hendrik "1880 " Giezen (1880-1918)".