Stamboom De Duffelt » Thimotheus "1830 " van der Maath (1830-????)

Persoonlijke gegevens Thimotheus "1830 " van der Maath 

Bron 1Bron 1

Gezin van Thimotheus "1830 " van der Maath

(1) Hij is getrouwd met Helena Catharina Elisabeth Achter den Bosch.

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1854 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Elisabeth Ingenluijff.

Zij zijn getrouwd op 16 februari 1882 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 51 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Thimotheus "1830 " van der Maath?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Thimotheus "1830 " van der Maath

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Thimotheus van der Maath


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijk Thimotheus van der Maath, WIE31303256
    hoofdpersoonnaam=Thimotheus van der Maath
    hoofdpersoonberoep=bakker
    hoofdpersoonleeftijd=51
    hoofdpersoongebplaats=Hilversum
    partnernaam=Elisabeth Ingenluijff
    partnerleeftijd=56
    partnergebplaats=Amsterdam
    hoofdpersoonvader=Johannes van der Maath
    hoofdpersoonmoeder=Anna Fokker
    partnervader=Bernardus Anthonius Ingenluijff
    partnermoeder=Willemijntje Gerards
    trdatum=16-02-1882
    trplaats=Amsterdam
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=16-02-1882
    akteplaats=Amsterdam
    erfgoedinstelling=Noord-Hollands Archief
    aktenummer=Reg.4 fol. 8
    opmerking=Weduwnaar van Helena Catharina Elisabeth Achter den Bosch. Weduwe van Jan Molenaar.
    brontype=BS Huwelijk
    Instellingsplaats=Haarlem
    Collectiegebied=Noord-Holland
    Weduwnaar van Helena Catharina Elisabeth Achter den Bosch. Weduwe van Jan Molenaar.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 augustus 1830 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui onweer. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 25 maart » De pangeran Diponegoro wordt ondanks een vrijgeleide door luitenant-generaal baron De Kock te Magelang gevangengenomen. Einde van de Java-oorlog (opstand tegen het Nederlands gezag in Java).
    • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
    • 13 mei » Ecuador wordt onafhankelijk.
    • 5 juli » Frankrijk valt Algerije binnen.
    • 4 oktober » België heeft de troepen van Koning Willem I verjaagd en roept de onafhankelijkheid uit bij monde van het Voorlopig Bewind.
    • 5 december » De Symphonie fantastique van Hector Berlioz wordt voor het eerst uitgevoerd in het conservatorium van Parijs.
  • De temperatuur op 16 februari 1882 lag rond de 6,9 °C. Er was 6 mm neerslag. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
    • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
    • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
    • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
    • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Maath


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I243263.php : benaderd 12 februari 2026), "Thimotheus "1830 " van der Maath (1830-????)".