Stamboom De Duffelt » Bernardus "1767 " Buurman (1767-1830)

Persoonlijke gegevens Bernardus "1767 " Buurman 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Bernardus "1767 " Buurman

Hij is getrouwd met Joanna Joosten.Bronnen 1, 2, 3

Zij zijn getrouwd op 2 mei 1790 te Elst (Ge), Gelderland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 3 juni 1790 te Eijmeren, Gelderland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.

getuige:
Maria Struijck
Henrica Thussveldt

Kind(eren):

  1. Wilhelmus Buurman  1791-1842 
  2. Gerardus Buurman  1793-1857
  3. Henricus Buurman  1795-1859 
  4. Joanna Buurman  1796-1865 
  5. Gerardus Buurman  1804-1840
  6. Everdina Buurman  1808-1875

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernardus "1767 " Buurman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bernardus "1767 " Buurman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bernardus Buurman

Johanna Danen
1732-1816

Bernardus Buurman
1767-1830

1790

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijksakte Willem Bouman, GL07834
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4666
    Gemeente: Gendt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 5
    Datum: 04-10-1816
    Bruidegom Willem Bouman
    Geboortedatum: 09-02-1796
    Geboorteplaats: (Bemmel)
    Bruid Maria Vermeulen
    Geboortedatum: 10-07-1785
    Geboorteplaats: (Angeren)
    Vader bruidegom Bernadus Bouman
    Moeder bruidegom Johanna Joosten
    Vader bruid Godefridus Vermeulen
    Moeder bruid Hendrina Geurts
  2. Huwelijksakte Willem Bouman, GL07364
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4666
    Gemeente: Gendt
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 5
    Datum: 04-10-1816
    Bruidegom Willem Bouman
    Geboortedatum: 09-02-1796
    Geboorteplaats: (Bemmel)
    Bruid Maria Vermeulen
    Geboortedatum: 10-07-1785
    Geboorteplaats: (Angeren)
    Vader bruidegom Bernadus Bouman
    Moeder bruidegom Johanna Joosten
    Vader bruid Godefridus Vermeulen
    Moeder bruid Hendrina Geurts
  3. overlijden Bernardus Buurman, GL00166-7
    Type Genlias
    Archiefnaam: Gelders Archief
    Deel/Akte: 48
    Inventarisnr.: 6275
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 6275
    Gemeente: Bemmel
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 48
    Aangiftedatum: 06-09-1830
    Overledene Bernardus Buurman
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 05-09-1830
    Overlijdensplaats: Bemmel
    Vader Hermen Buurman
    Moeder Johanna Danen
    Partner Johanna Joosten

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 mei 1790 lag rond de 12,0 °C. Er was 48 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1790: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Naar Amerikaans voorbeeld wordt in de Zuidelijke Nederlanden de "Republiek van de Verenigde Nederlandse Staten" of de "République des États belgiques unis" uitgeroepen.
    • 26 januari » Première van de opera Così fan tutte van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 29 mei » Rhode Island sluit zich als laatste aan bij de groep van Amerikaanse kolonies die de Britse overheersing bestrijden.
    • 5 juni » Het eerste nummer van het Overijsselsch Weekblad verschijnt.
    • 6 oktober » Introductie van het kunstmatige mineraalwater van Jacob Schweppe, later bekend onder de handelsnaam Schweppes.
    • 6 december » Het Amerikaans Congres verhuist van New York naar Philadelphia in Pennsylvania.
  • De temperatuur op 5 september 1830 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 25 maart » De pangeran Diponegoro wordt ondanks een vrijgeleide door luitenant-generaal baron De Kock te Magelang gevangengenomen. Einde van de Java-oorlog (opstand tegen het Nederlands gezag in Java).
    • 18 mei » Het dorp Gendringen in de Achterhoek wordt door een grote brand grotendeels in de as gelegd.
    • 5 juli » Frankrijk valt Algerije binnen.
    • 25 augustus » De opvoering van de opera La muette de Portici van Daniel Auber in de Brusselse Koninklijke Muntschouwburg mondt uit in rellen: Belgische separatisten komen in opstand tegen koning Willem I.
    • 4 oktober » België heeft de troepen van Koning Willem I verjaagd en roept de onafhankelijkheid uit bij monde van het Voorlopig Bewind.
    • 16 oktober » De Nederlandse kroonprins Willem van Oranje proclameert de onafhankelijkheid van België


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Buurman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Buurman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Buurman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Buurman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I23340.php : benaderd 28 januari 2026), "Bernardus "1767 " Buurman (1767-1830)".