Stamboom De Duffelt » Pietertje "1873 " van der Graaf (1873-1953)

Persoonlijke gegevens Pietertje "1873 " van der Graaf 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Pietertje "1873 " van der Graaf

Zij is getrouwd met Govert Tukker.

Zij zijn getrouwd op 30 mei 1895 te Brandwijk, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 21 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pietertje "1873 " van der Graaf?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pietertje "1873 " van der Graaf

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pietertje van der Graaf

Gerrit Sprong
± 1804-1851

Pietertje van der Graaf
1873-1953

1895

Govert Tukker
1876-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Huwelijk Govert Tukker, WIE23808118
    hoofdpersoonnaam=Govert Tukker
    hoofdpersoonleeftijd=19
    hoofdpersoongebdatum=donderdag 20 juli 1876
    hoofdpersoongebplaats=Brandwijk
    partnernaam=Pietertje van de Graaf
    partnerleeftijd=21
    partnergebdatum=donderdag 31 december 1874
    partnergebplaats=Brandwijk
    hoofdpersoonvader=Jan Tukker
    hoofdpersoonmoeder=Anna Slob
    partnervader=Hendrik van de Graaff
    partnermoeder=Gerrigje Sprong
    trdatum=donderdag 30 mei 1895
    trplaats=Brandwijk
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=30 mei 1895
    akteplaats=Brandwijk
    erfgoedinstelling=Nationaal Archief
    aktenummer=6
    brontype=BS Huwelijk
    Instellingsplaats=Dordrecht
    Collectiegebied=Zuid-Holland
    Aktesoort=Huwelijksakte
  2. Geboorte Pietertje van der Graaf, WIE23823432
    hoofdpersoonnaam=Pietertje van der Graaf
    hoofdpersoongeslacht=Vrouw
    hoofdpersoongebdatum=woensdag 31 december 1873
    hoofdpersoongebplaats=Brandwijk
    hoofdpersoonvader=Hendrik van der Graaf
    hoofdpersoonmoeder=Gerrigje Sprong
    gebeurtenis=Geboorte
    aktedatum=31 december 1873
    akteplaats=Brandwijk
    erfgoedinstelling=Nationaal Archief
    aktenummer=32
    brontype=BS Geboorte
    vondeling=N
    Instellingsplaats=Dordrecht
    Collectiegebied=Zuid-Holland
    Aktesoort=Geboorteakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 december 1873 lag rond de 4,0 °C. Er was 0.5 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 30 mei 1895 lag rond de 20,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
    • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
    • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
    • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
    • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
  • De temperatuur op 20 september 1953 lag tussen 8,9 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 3,5 uur. Er was 2,3 uur zonneschijn (19%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Bij een mijnramp in Escouffiaux nabij Wasmes vallen zeventien doden.
    • 25 maart » Oprichting van het Aartsbisdom Nairobi in Kenia, en benoeming van John Joseph McCarthy tot aartsbisschop van Nairobi.
    • 15 mei » Oprichting van het commerciële Venezolaans televisienetwerk Radio Caracas Television.
    • 9 oktober » Opening van de Lijnbaan in Rotterdam, de eerste autovrije winkelstraat van Nederland.
    • 9 november » Cambodja wordt onafhankelijk van Frankrijk.
    • 10 december » Dr. Albert Schweitzer krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Graaf


De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I217256.php : benaderd 5 februari 2026), "Pietertje "1873 " van der Graaf (1873-1953)".