Stamboom De Duffelt » Dirkje "1841 " Labots (1841-1878)

Persoonlijke gegevens Dirkje "1841 " Labots 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Dirkje "1841 " Labots

Zij is getrouwd met Dirk Leendert de Haas.

Zij zijn getrouwd op 28 november 1877 te Kralingen, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 35 jaar oud.Bron 2

Plaats: (Rotterdam)

Kind(eren):

  1. Leendert de Haas  1878-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirkje "1841 " Labots?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirkje "1841 " Labots

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirkje Labots

Gerrit Labots
1771-1851
Gerrit Labots
1812-1891

Dirkje Labots
1841-1878

1877

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorte Dirkje Labots, WIE65373152
    hoofdpersoonnaam=Dirkje Labots
    hoofdpersoongebdatum=08-12-1841
    hoofdpersoongebplaats=Rotterdam
    hoofdpersoonvader=Gerrit Labots
    hoofdpersoonmoeder=Johanna Elizabeth Berk
    gebeurtenis=Geboorte
    aktedatum=08-12-1841
    akteplaats=Rotterdam
    archief=999-01
    erfgoedinstelling=Stadsarchief Rotterdam
    Registratienummer=1841C
    aktenummer=1841.2841
    pagina=c214v
    brontype=BS Geboorte
    Collectiegebied=Zuid-Holland
    Collectie=Nadere toegang op het geboorteregister van de gemeente Rotterdam
  2. Huwelijk Dirk Leendert de Haas, WIE63528369
    hoofdpersoonnaam=Dirk Leendert de Haas
    hoofdpersoonleeftijd=32
    hoofdpersoongebplaats=Rotterdam
    partnernaam=Dirkje Labots
    partnerleeftijd=35
    partnergebplaats=Rotterdam
    hoofdpersoonvader=Leendert de Haas
    hoofdpersoonmoeder=Cornelia Koning
    partnervader=Gerrit Labots
    partnermoeder=Johanna Elizabeth Berk
    trdatum=28-11-1877
    trplaats=Kralingen
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=28-11-1877
    akteplaats=Kralingen
    archief=4
    erfgoedinstelling=Stadsarchief Rotterdam
    Registratienummer=784
    aktenummer=1877.74
    pagina=39
    opmerking=bruidegom wonende onlangs te Rotterdam
    brontype=BS Huwelijk
    Collectiegebied=Zuid-Holland
    Collectie=Nadere toegang op het huwelijks- en echtscheidingsregister van de gemeente Kralingen
    bruidegom wonende onlangs te Rotterdam

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 december 1841 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Het Verenigd Koninkrijk bezet Hongkong.
    • 4 maart » William Henry Harrison wordt beëdigd als 9e president van de Verenigde Staten
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Batavia in Nederlands-Indië.
    • 14 juni » Oprichting van het eerste parlement van Canada.
    • 30 augustus » Sir Robert Peel volgt William Lamb op als premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.
  • De temperatuur op 28 november 1877 lag rond de 5,0 °C. Er was 0.9 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 28 april » In Rotterdam wordt de Willemsspoorbrug over de Nieuwe Maas in gebruik genomen.
    • 15 juni » Henry Ossian Flipper studeert als eerste zwarte Amerikaan af aan de militaire academie van de Verenigde Staten.
    • 11 augustus » Asaph Hall ontdekt twee manen van Mars, Phobos en Deimos.
    • 15 augustus » In hun uitvindersvete behaalt Edison toch nog een kleine overwinning op Bell: door Edisons toedoen op deze dag zeggen we tegenwoordig "hallo" als begroeting aan de telefoon en niet "ahoy" (Bells keuze).
    • 6 december » Thomas Edison maakt de eerste geluidsopname.
    • 11 december » Het eerste deel van het Kanaal van Deurne werd opgeleverd. Het gaat om het stuk van de Noordervaart in Limburg tot aan de provinciegrens.
  • De temperatuur op 9 oktober 1878 lag rond de 12,4 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
    • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
    • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Labots

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Labots.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Labots.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Labots (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Duffelt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gerard Mutter, "Stamboom De Duffelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-duffelt/I208189.php : benaderd 24 februari 2026), "Dirkje "1841 " Labots (1841-1878)".